SpravodajstvoXiaomi

Hľadáte smartfón so špičkovou kamerou? Tieto Xiaomi smartfóny v tejto oblasti vynikajú!

Ktoré smartfóny od Xiaomi majú najlepšiu kameru? Pozrite sa na modely, ktoré sa aktuálne umiestňujú v rebríčku DxOMark na popredných miestach.

Každý z nás má pri výbere smartfónu iné preferencie. Niekto preferuje dlhšiu výdrž batérie, iný zasa vyšší výkon a niekto si kupuje nový smartfón preto, aby dokázal vytvárať lepšie fotografie. Dôvodov, prečo by sme si mali kúpiť nový smartfón môžeme mať mnoho, no ak patríte medzi fotografických nadšencov, ste na správnom mieste. Pozrieme sa totiž na zariadenia od Xiaomi, ktoré sa umiestnili na popredných priečkach rebríčku DxOMark so svojimi kamerami. Ak si teda práve teraz vyberáte nový smartfón a neviete, po ktorom by ste mali siahnuť, možno vám pomôže výber TOP 5 najlepších smartfónov od Xiaomi v oblasti kamery, ktorý pre nás pripravila komunita Xiaomiui.

Rebríčku kraľujú Xiaomi s prívlastkom Ultra

Keď sa dnes pozrieme na rebríček smartfónov a ich kamier známy ako DxOMark, zistíme, že najvyššie umiestneným smartfónom od Xiaomi je Mi 11 Ultra. Tento model si dodnes drží úctyhodnú tretiu priečku medzi všetkými smartfónmi a to najmä pre svoj hlavný snímač ISOCELL GN2 od Samsungu (50mpx), ale aj pre zvyšné dva 48mpx snímače. Hneď v závese za týmto smartfónom je však Mi 10 Ultra, ktorý už dnes má takmer dva roky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mi 10 Ultra si dnes medzi všetkými smartfónmi drží desiate miesto, čo je veľmi pôsobivé. V prípade tohto smartfónu nájdeme hneď štyri snímače kamery, ktoré sú v zložení 48+48+12+20mpx. Tento smartfón však na našom trhu žiaľ nenájdeme a jedinou možnosťou ako sa k nemu dostať je nákup zariadenia z Číny. Xiaomi má však vo svojom portfóliu aj na našom trhu veľmi pôsobivé zariadenia, ktoré by pokojne stáli za hriech.

Xiaomi Mi 10 Ultra_fotografia
Zdroj: YouTube (True View)

Ani Pro modely však nezaostávajú

Každému z nás je zrejme jasné, že modely z vlajkovej série Xiaomi prichádzajú s tým najlepším, čo má čínsky gigant k dispozícii. Nikoho teda určite neprekvapí, že za smartfónmi s prívlastkom Ultra nájdeme hneď niekoľko modelov s prívlastkom Pro. Na treťom mieste teda nájdeme Xiaomi 12 Pro s jeho kamerou s troma 50mpx snímačmi, ktoré sme mali aj možnosť vyskúšať. Štrnástu priečku medzi všetkými smartfónmi tohto rebríčku si určite zaslúži, o tom niet pochýb.

Xiaomi 12 Pro kamera
Zdroj: Vosveteit.sk

Štvrté miesto medzi Xiaomi smartfónmi obsádza Mi 11 Pro z minulého roka. Rovnako však ide o smartfón, ktorý sa ku nám na globálny trh nedostal. Jeho kamera ho však dotiahla na 24. priečku v rebríčku fotomobilov, ktorú si určite zaslúži. Je teda obrovská škoda, že si ho v Európe kúpiť nemôžeme.

A TOP 5 najlepších smartfónov od Xiaomi v oblasti kamery uzatvára Mi 10 Pro. Tento model získal rovnaké umiestnenie, ako Mi 11 Pro, teda v celkovom rebríčku smartfónov ho nájdeme na 24. mieste. V smartfóne nájdeme štyri snímače kamery na zadnej strane, pričom hlavný snímač má 108mpx. Dopĺňajú ho potom dva telefoto snímače (12+5mpx) a tiež 20mpx ultraširoká kamera.

Xiaomi Mi 10 Pro
Zdroj: Youtube (808)

Už čoskoro však môže všetky tieto modely prekonať ďalší smartfón. Vzhľadom k spolupráci so spoločnosťou Leica očakávame, že Xiaomi nám prinesie ďalší smartfón, ktorý zasadne na trón nielen medzi vlastnými smartfónmi. Predstavenie tohto modelu spoločnosť naplánovala na júl, máme sa teda na čo tešiť.

Je podľa vás kamera v smartfónoch dôležitá? Alebo pozeráze skôr na iné parametre? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close