SpravodajstvoZariadenia

Hľadáte smartfón s dobrou výdržou batérie? Tieto modely sú na tom aktuálne najlepšie!

Ak hľadáte smartfón s dobrou výdržou batérie, zrejme by ste mali zvážiť niektorý z tohto zoznamu zariadení. Pozrite sa na ne.

Pri výbere nového smartfónu si dávame pozor na viacero parametrov, no v každom prípade nás zaujíma aj to, koľko na jedno nabitie vydrží, prípadne aké rýchle má nabíjanie. Každý jeden z nás dúfa v to, že mu jeho zariadenie vydrží bez nabíjania čo najdlhšie. Predsalen stále nabíjať svoj smartfón a dávať si pozor na to, aby sa nám nevybil úplne nie je nič príjemné. Práve preto vám teraz prinášame zoznam smartfónov, ktoré vydržia na jedno nabitie čo najdlhšie, no v zozname sa zohľadňuje aj to, aké rýchle nabíjanie model má. Zoznam smartfónov s najlepšou výdržou batérie nám priniesol rebríček DxOMark.

Nie je to len o kapacite batérie

Na to, či má smartfón dobrú výdrž batérie a je pre nás v tomto ohľade vhodný nevplýva len jej kapacita. Niektoré modely dnes ponúkajú dokonca až 6000mAh batériu, no keď sa na takúto kapacitu pozrieme z praktického hľadiska, takýto smartfón pre nás nemusí znamenať vhodný model. Táto kapacita sa totiž zvyčajne kompenzuje pomalším nabíjaním, a preto je pre nás vhodnejšie vybrať si model s nižšou kapacitou batérie, no rýchlejším nabíjaním. Rovnako takáto batéria s vyššou kapacitou sa často stretáva s rýchlejšou degradáciou, keďže výrobcovia použijú menej kvalitné batérie. Smartfón so 6000mAh batériou tak môže ponúknuť len 400 nabíjacích cyklov, zatiaľ čo kvalitnejšia 4000mAh batéria môže ponúknuť až 600 nabíjacích cyklov, prípadne viac. Na kvalitu použitých materiálov by ste sa mali pozerať najmä pri menej známych značkách telefónov.Smartfon Xiaomi Mi 11 Lite 4G

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zdroj: YouTube (SmartphoneHrvatska)Rovnako na výdrž batérie vplýva aj procesor smartfónu a ďalšia výbava, ktorá môže byť na energiu náročnejšia. Nezabudnime však ani na softvér, ktorý v prípade výdrže batérie zohráva veľkú úlohu. Významným faktorom pri spotrebe energie je aj 5G pripojenie. Preto pri výbere smartfónu nemôžeme sledovať len kapacitu batérie. Z tohto dôvodu vám teraz prinášame zoznam smartfónov, ktoré sú na tom aktuálne zo všetkých smerov najlepšie čo sa týka výdrže na jedno nabitie a rovnako dlhodobého využívania.

Keď si vyberáte nový smartfón, mali by ste zvážiť tieto

Veríme, že si smartfón s dobrou výdržou batérie budete raz hľadať aj vy. Ak však kúpu takéhoto smartfónu zvažujete teraz, môžete sa s nami pozrieť na aktuálne najlepšiu ponuku z rebríčku DxOMark. Ide o dvadsiatku najlepších smartfónov, na ktoré by ste sa minimálne mali pozrieť, pretože s nimi nešliapnete vedľa. A o ktorých modeloch sa teda teraz aktuálne rozprávame? Pozrite sa na ne na zozname nižšie.

 1. Oppo Reno 6 5G
 2. Realme GT Neo 2 5G
 3. Apple iPhone 13 Pro Max
 4. OnePlus Nord CE 5G
 5. Vivo Y72 5G
 6. Xiaomi 11T
 7. Honor Magic4 Lite 5G
 8. Samsung Galaxy M51
 9. Redmi Note 11 Pro 5G
 10. Oppo Find X5 Lite
 11. Xiaomi Redmi Note 10
 12. Oppo A74
 13. Vivo Y76 5G
 14. Vivo X60 Pro 5G
 15. Wiko Power U30
 16. Xiaomi Redmi Note 11S 5G
 17. Xiaomi Redmi Note 10S
 18. Oppo Reno6 Pro 5G
 19. Samsung Galaxy A72
 20. Realme GT Neo 3

Ak by ste si teda chceli vybrať smartfón s dobrou výdržou batérie, určite by sme zvážili niektorý z tohto zoznamu.

Vlastníte niektorý zo zoznamu smartfónov s najlepšou výdržou batérie? Alebo zvažujete kúpu niektorého z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close