SpravodajstvoXiaomi

Hľadáte smartfón s dlhou výdržou batérie? Tieto Xiaomi smartfóny sú na tom aktuálne najlepšie!

Ak hľadáte model s dlhou výdržou batérie, pozrite sa na výber týchto smartfónov od Xiaomi, spomedzi ktorých si vyberiete.

Čo najdlhšiu výdrž batérie by chcel asi každý z nás. Nikto predsa nemá rád situáciu, kedy potrebuje svoj smartfón využívať, no batéria mu hlási posledných 10% kapacity. Práve preto sa snaží čoraz viac používateľov smartfónov siahať po zariadeniach s čo najdlhšou výdržou batérie a k tomu prípadne aj rýchlejším a výkonnejším nabíjaním. Zoznam piatich takýchto smartfónov nám prináša portál xiaomiadictos.com a my sa teraz na najlepšie Xiaomi smartfóny s dlhou výdržou batérie pozrieme spoločne. Ak si teda v blízkej dobe budete vyberať smartfón a vašou prioritou je dlhá výdrž batérie, môžete sa inšpirovať týmto výberom zariadení, ktoré vás určite nezradia v nevhodnej chvíli.

Tieto Xiaomi modely ponúkajú najdlhšiu výdrž batérie

Dnes už vo veľkom množstve smartfónov nájdeme 5000mAh batériu, ktorá nie je vôbec ničím výnimočným. Takouto batériou sa môžu pýšiť lacnejšie aj drahšie smartfóny, no nie všetko je len o kapacite batérie. K dlhej výdrži smartfónu musí prispieť aj správna optimalizácia a ak smartfón ponúka aj rýchlejšie nabíjanie, je to len plus. Xiaomi má vo svojom portfóliu viacero smartfónov s veľmi dlhou výdržou batérie a celému zoznamu bezpochyby kraľuje model Xiaomi 11T. Tento model ponúka čipset MediaTek Dimensity 1200 a k tomu 5000mAh batériu s podporou 67W nabíjania. Práve tento smartfón sľubuje až 31 hodín používania bez potreby nabíjania.

xiaomi 11T zadna strana
Zdroj: Youtube @GSMArena

Na druhé miesto by sme zaradili dva smartfóny, ktoré vlastne ponúkajú identickú výbavu. Sú nimi Redmi Note 11 Pro 5G a Poco X4 Pro 5G. Oba modely poháňa čipset Snapdragon 695 a nájdeme v nich opäť 5000mAh batériu. Smartfóny opäť podporujú 67W nabíjanie, ktoré plnú kapacitu batérie nabije za menej ako hodinu. V závese za týmito modelmi je však Poco M4 Pro 5G s čipsetom MediaTek Dimensity 810. Tento smartfón so svojou 5000mAh batériou zvláda pokojne aj 2 dni používania aj keď vo vnútri nájdeme rovnakú 5000mAh batériu. Xiaomi však v tomto prípade ponúka „len“ 30W nabíjanie, ktoré model nabije za niečo viac ako hodinu.

Nie všetko je však len o 5G pripojení

Na štvrtom mieste nájdeme model, ktorý neponúka možnosť pripojenia sa do 5G siete. Je ním Redmi Note 10S z marca minulého roku. V jeho tele nájdeme skrytý čipset MediaTek Helio G95 a opäť 5000mAh batériu. Model podporuje 33W nabíjanie a na jedno nabitie model sľubuje až 30 hodín bez potreby nabitia, smartfón nám pokojne teda vydrží celý deň. Nabitie batérie pritom trvá celkovo len 80 minút. Práve absencia 5G pripojenia a najnovšej technológie Wi-Fi 6 prispieva k dlhej výdrži smartfónu na jedno nabitie a ak by vám to neprekážalo, tak Xiaomi ponúka tento model práve pre vás.

Posledným smartfónom z tohto výberu je Poco X4 GT s obrovskou batériou. V tomto prípade nájdeme až 5080mAh batériu a model vieme nabiť 67W adaptérom. Na jedno nabitie smartfón vydrží až 28 hodín pri intenzívnom používaní, no ak by sme ho používali o niečo menej, nemali by sme problém s ním vydržať aj dva dni. V smartfóne nájdeme čipset MediaTek Dimensity 8100 a ak by nám batéria došla v nevhodnú chvíľu, 50% kapacity vieme nabiť už za približne 15 minút.

Poco X4 GT
Zdroj: Poco

Vybrali by ste si niektorý z týchto smartfónov od Xiaomi? Alebo dokonca niektorý z nich vlastníte? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close