SpravodajstvoZariadenia

Hľadáte dostupný smartfón s AMOLED displejom? Tieto sú tie najlepšie, pozrite sa na ne!

Je pre vás AMOLED displej prioritou pri výbere smartfónu? Tak neprehliadnite týchto 7 skvelých smartfónov, ktoré majú i skvelú cenu.

Nájsť si vhodný smartfón pre seba dnes vôbec nie je ľahké. V ponuke je až príliš veľa modelov a každý má iné preferencie a dôvody pre kúpu nového zariadenia. Jednu vlastnosť však majú všetci spoločnú, a tou je výber čo najlacnejšieho zariadenia so skvelou výbavou. Preto by sme vám dali radi do pozornosti celkovo týchto sedem modelov, ktoré sú nielen cenovo výhodné, ale ich skvelou vlastnosťou je i prítomnosť AMOLED displeja. Ten dokáže byť šetrnejší pre našu batériu a ušetriť i nejaké to percento. Navyše je možné s ním využívať i funkciu Always on displej, ktorá je isto skvelým pomocníkom pre používateľov smartfónov. Tak čo, vyberiete si niektorý z nich?

Poco F3

Jednou z najlepších volieb medzi smartfónmi je isto Poco F3. Tento smartfón vychádza z prémiového Redmi K40 v Číne a prináša so sebou čipset Snapdragon 870, 6.67″ AMOLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie a navyše i 4520mAh batériu. Tento smartfón prichádza so systémom Android 11 a nadstavbou MIUI 12, no už teraz má možnosť aktualizácie na verziu MIUI 12.5 Enhanced.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Poco F3
Zdroj: YouTube (Redskull)

Smartfón je ďalej využívaný i pre mobilnú fotografiu vďaka zostave troch snímačov. Hlavný snímač prichádza so 48-megapixelmi a sekunduje mu 8mpx ultraširoký a 5mpx makro snímač. Cena tohto modelu sa pohybuje na úrovni približne 300€.

Redmi Note 10S

Ďalšou skvelou voľbou je model taktiež od Xiaomi, tentokrát však od dcérskej spoločnosti Redmi. Model Redmi Note 10S rovnako prichádza s AMOLED displejom s 6.43″ uhlopriečkou a podporou 120Hz obnovovacej frekvencie. Redmi Note 10S však poháňa čipset od spoločnosti MediaTek, a tým je Helio G95. Tešiť sa však môžeme napríklad na 5000mAh batériu napájanú 33W nabíjaním.

Zostava snímačov kamery pozostáva zo štyroch rôznych snímačov. Hlavný snímač má 64mpx, ktorý dopĺńa rovnako 8mpx ultraširoký a ďalšie 2mpx snímače s úlohou pre makro a hĺbkové fotografie. Cena modelu je o niečo nižšia ako v predchádzajúcom prípade a pohybuje sa na úrovni približne 250€.

Realme 8

Aby sme odbočili od Xiaomi, pozrieme sa na konkurenčné Realme. Model Realme 8 je poháňaný čipsetom MediaTek Helio G95, prináša 6.4″ AMOLED displej žiaľ s podporou len 60Hz. Batéria má v tomto prípade kapacitu 5000mAh a nabíjanie prebieha prostredníctvom 30W výkonu.

Kameru v tomto prípade môžeme nájsť úplne rovnakú, ako u Redmi Note 10S. Zostava snímačov 64+8+2+2mpx poslúži i na kvalitnejšie snímky a poteší i cena, ktorá je na úrovni približne 210€.

OnePlus Nord CE 5G

Ďalším skvelým smartfónom s 90Hz 6.43″ displejom je OnePlus Nord CE 5G. Smartfón je poháňaný čipsetom Snapdragon 750G, ktorý narozdiel od vyššie spomínaného Realme či Redmi ponúka i 5G konektivitu. Batéria má kapacitu 4500mAh a silnou stránkou modelu je i 30W nabíjanie.

Kamere však chýba makro snímač, zostava kamier má teda len tri snímače. Hlavný snímač má 64mpx, sekunduje mu 8mpx ultraširoký snímač a trojicu dopĺňa 2mpx hĺbkový snímač. Cena zariadenia je však trochu vyššia a pohybuje sa na úrovni od 320€ a vyššie.

Realme GT Master Edition

Ak hľadáte skvelý smartfón s čipsetom Snapdragon 778G a 6.43″ AMOLED displejom, je tu pre vás Realme GT Master. Displej navyše podporuje az 120Hz obnovovaciu frekvenciu a za spomenutie stojí i 4300mAh batéria s podporou neskutočného 65W rýchlonabíjania. S takýmto výkonom budete môcť nabiť plnú kapacitu vašej batérie už za 33 minút.

Hlavný snímač kamery je obľúbený 64mpx snímač a prítomný je i 8mpx snímač pre ultraširoké snímky. V tomto prípade sa však môžeme tešiť i na 2mpx macro snímač, ktorý nám poslúži pre vytváranie detailných fotografií. Model na našom trhu nájdeme za približne 350€.

Redmi Note 10 Pro

Keď už sme si spomenuli skvelý Redmi Note 10S, bolo by chybou nespomenúť legendárny Redmi Note 10 Pro! Pro verzia smartfónu prichádza s väčším 6.67″ AMOLED displejom s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie a v tomto prípade sa nám model bude poháňať Snapdragon 732G. Batéria modelu má kapacitu 5020mAh a nabíjanie podporuje výkon až 33W.

Redmi Note 10 Pro
Zdroj: YouTube (Nick Ackerman)

Čo sa týka kamery, model je naozaj skvelou voľbou. Hlavný snímač má totiž až 108mpx a samozrejmosťou je i 8mpx ultraširoký snímač. Pre detailné fotografie je k dispozícii až 5mpx makro a o hĺbku fotografie sa postará 2mpx snímač. Cena zariadenia sa pohybuje na úrovni 270€.

Mi 11 Lite

Výber modelov zakončíme modelom od Xiaomi, ktorý rovnako ponúka čipset Snapdragon 732G. 6.55″ AMOLED displej podporuje 90Hz obnovovaciu frekvenciu a o výdrž sa postará 4250mAh batéria. Nabíjanie prebieha prostredníctvom 33W výkonu.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Kamera je v tomto prípade skôr priemerná. Hlavný snímač má 64mpx, prítomný je i typický 8mpx ultraširoký a 5mpx makro snímač. Model vieme zohnať za cenu približne 280€ čo je v hlavnej línii Xiaomi naozaj výhodné.

Tak ktorý model očaril vás? A vlastníte niektorý z nich? Podeľte sa s nami o váš názor komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close