HuaweiSpravodajstvo

HarmonyOS 2.0 pre smartfóny bude sprístupnený ešte v tomto roku. Avšak prvé zariadenia budú predstavené až v tom budúcom

Nová generácia operačného systému HarmonyOS 2.0 by mala už v budúcom roku debutovať na úplne nových zariadeniach, či už smartfónoch, hodinkách a iných gadgetoch

Spoločnosť Huawei počas aktuálne prebiehajúcej konferencie Huawei Developer Conference 2020 oficiálne predstavila operačný systém HarmonyOS 2.0, ktorý si od svojej prvej verzie vypožičia väčšinu „skúseností“, no tentokrát príde na trh v naozaj veľkom štýle. V budúcom roku ho totižto môžeme očakávať v takmer celom portfóliu zariadení od spoločnosti Huawei, respektíve Honor. O predstavení nového operačného systému informoval portál Gizchina.com.

HarmonyOS 2.0 oficiálne

Ambíciou spoločnosti Huawei je vytvoriť z operačného systému HarmonyOS 2.0 naozaj široko použiteľný systém naprieč všetkými zariadeniami. Systém má umožňovať hlasové cross-device ovládanie, či interakciu na takmer akýchkoľvek obrazovkách. Výhodou systému má byť aj rýchla distribúcia prostredníctvom siete, adaptívne UX, či umelá inteligencia.

harmonyos 2.0
Zdroj: Gizchina

Neskôr počas prezentácie Yu Chengdong, výkonný riaditeľ obchodných aktivít spoločnosti Huawei, prezradil, že HarmonyOS 2.0 Beta bude dostupná pre veľké obrazovky, hodinky a automobily, pričom mobilná verzia HarmonyOS 2.0 oficiálne dorazí v decembri. Prvé smartfóny s týmto mobilným operačným systémom však na trh dorazia až v budúcom roku.

Dobré správy pre vývojárov

Pre vývojárov a fanúšikov nového „snaženia“ spoločnosti Huawei je skvelou správou aj fakt, že HarmonyOS bude oficiálne open source, pričom vývojári dostanú k dispozícií emulátory, SDK balíčky a IDE nástroje. Taktiež treba podotknúť, že koncom tohto roka bude dostupná prvá beta verzia HarmonyOS, no výlučne iba pre čínskych vývojárov, pričom ostatní si na ňu budú môcť siahnuť až neskôr.

Známa je aj roadmapa open-source verzie

Za povšimnutie stojí aj zverejnená „roadmapa“ nového open source HarmonyOS systému: „Od 10. septembra bude HarmonyOS open source pre koncové zariadenia s veľkosťou pamäte od 128 kB do 128 MB, ako sú veľké obrazovky, hodinky a automobily, a v apríli 2021 bude open source pre zariadenia s pamäťou od 128 MB do 4 GB. Na samom konci bude open source HarmonyOS dostupný po októbri 2021 pre všetky zariadenia nad 4 GB.“

open source harmonyos
Zdroj: Gizchina

Spoločnosť Huawei sa momentálne nachádza v dosť zlej situácii, no momentálne sa to neodzrkadľuje na jej hospodárskych výsledkoch. Mnohé analýzy však naznačujú, že čínsky telekomunikačný gigant sa už čoskoro ocitne v naozaj kritickom období, keďže bude ovplyvnený značnými sankciami zo strany Spojených štátov amerických. Situácia je však stále nejasná a zatiaľ netušíme, ku akým komponentom bude mať spoločnosť Huawei v budúcom roku prístup a pri ktorých komponentoch sa bude musieť naopak obrátiť na „domácich“ výrobcov.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close