HuaweiSpravodajstvo

HarmonyOS 2.0, ktorý má konkurovať Androidu, si nájde v úvode uplatnenie v približne 50 zariadeniach

Nepôjde však len o smartfóny, ale aj o inú chytrú elektroniku.

HarmonyOS je operačný systém z kuchyne spoločnosti Huawei, s ktorým sme sa mohli prvýkrát stretnúť ešte v roku 2019 počas konferencie HDC. Neskôr ho spoločnosť uvoľnila pre prvé zariadenia, a koncom minulého roka v BETA zostavení aj pre prvé smartfóny. OS ako taký, má ponúknuť jednotnú skúsenosť naprieč rôznymi kategóriami zariadení. Huawei verí, že týmto spôsobom sa im podarí zlúčiť vývojársku komunitu v jednu. Dôvodom je, že dnes existujú desiatky aktívnych OS, ktoré poháňajú najrôznejšiu chytrú elektroniku.

HarmonyOS bude dostupný pre približne 50 zariadení

Prvé zoznamy podporovaných smartfónov sa objavili ešte v priebehu minulého roka, pričom neskôr Huawei hovoril o tom, že aktualizovanými budú pravdepodobne všetky EMUI 11 zariadenia.

Najnovšie portál huaweicentral prichádza so správami, ktoré hovoria, že zariadenia ako P50, či Mate Pad Pro, alebo Watch 3, budú na trh uvedené už spolu s HarmonyOS. Portál ďalej uvádza, že spoločnosť pripravuje HarmonyOS pre viac ako 50-zariadení. Druhým dychom však treba povedať, že nejde výlučne len o smartfóny, ale aj o ďalšiu elektroniku.

Len pre pripomenutie, Huawei prostredníctvom úst Wang Chenglu, prezidenta softwarovej časti spoločnosti Huawei povedal, že spoločnosť si celkovo trúfa v tomto roku na 300-miliónov zariadení s HarmonyOS, z čoho 200-miliónov majú byť smartfóny. Do úvahy treba brať, že jeho slová plynúcim časom vyzerajú stále menej reálnymi. A to aj napriek tomu, že spoločnosť ho už dnes aktívne na niekoľkých zariadeniach testuje. Dokonca spoločnosť prezradila, že bude aj oficiálne vydaný pre prvý smartfón a to ešte v priebehu tohto mesiaca. Má ísť konkrétne o zariadenia Mate X2. Druhým dychom však treba dodať, že pomaly, ale isto apríl beží do finále a HarmonyOS stále nie je oficiálne vydaný. Pevne však veríme, že v priebehu nasledujúcich dní sa to zmení. Rovnako veríme, že po uvoľnení pre Mate X2, sa rozbehne kolobeh s procesom aktualizácií ďalších smartfónov.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close