SpravodajstvoTechnológie

Hans Vestberg hovorí, že teórie o 5G technológii, ktoré ju spájajú s koronavírusom, sú hlúposť

Generálny riaditeľ operátora Verizon hovorí, že konšpiračného teórie spájajúce 5G technológiu a šírenie koronavírusu, sú jednoducho nonsens.

5G technológie v posledných mesiacoch vzbudzuje medzi viacerými ľuďmi rôzne emócie. Niektorí ju úspešne ignorujú, ďalší zas hovoria o tom, že je škodlivá a iní sa zas krútia hlavami, nad tými, ktorí jej prisudzujú až priam „magické“ účinky. Najnovšie však vznikajú správy, ktoré hovoria o tom, že 5G siete šíria koronavírus, ktorý spôsobuje COVID-19. Posledné týždne po vypuknutí  pandémie sme mohli čítať vo viacerých médiách o tom, že ľudia pália 5G vysielače naprieč viacerými krajinami vrátane Veľkej Británie či Holandska.  Na tému upozorňoval napríklad portál TheVerge.com.

5G  nedokáže šíriť vírusy. Je to HOAX

Takýchto incidentov bolo pritom evidovaných už viacero. Najnovšie sa k danej téme vyjadril Hans Vestberg, pre zahraničný portál CNBC, ktorý nad týmto správaním krúti hlavou (ide o generálneho riaditeľa operátora Verizon). Hovorí, že neexistuje žiadna spojitosť medzi 5G technológiou a koronavírusom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Medzi 5G a koronavírusom vôbec neexistuje korelácia,..“, ďalej dodal: „Ide len o falošné správy…“

V rámci rozhovoru ďalej prezradil, že sa chystajú proti tomuto správaniu bojovať, a to prostredníctvom informácií a osvetou.

„Verizon plánuje bojovať proti konšpiračným teóriám „našou komunikáciou a komunikáciou odvetvia a komunikáciou zdravotníckych organizácií“.

K rovnakej rétorike sa nedávno pridala aj Svetová zdravotnícka organizácia, ktorá ľuďom vysvetľuje, že koronavírus, ktorý spôsobuje COVID-19 sa šíri z človeka na človeka prostredníctvom kvapôčok, a nie prostredníctvom mobilných sietí. Konkrétne píše:

„Vírusy sa nemôžu pohybovať v rádiových vlnách / mobilných sieťach. COVID-19 sa šíri v mnohých krajinách, ktoré nemajú mobilné siete 5G. COVID-19 sa šíri dýchacími kvapkami, keď infikovaná osoba kašle, kýcha alebo hovorí. Ľudia môžu byť tiež nakazení dotykom kontaminovaného povrchu a následným zanesením do očí, úst alebo nosa.“

Sirenie koronavirusu a 5G technologia_WHO
Zdroj: who.int

Via TheVerge.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close