BezpečnosťSpravodajstvo

Hacknutie firmy, ktorú Anonymous označili ako prístrešok pre digitálnych špiónov, má dohru! Publikovali ďalšie dáta!

Hackerský kolektív Batallion 65 publikoval ďalšie stovky GB dát zo spoločnosti CorpMSP, ktorú označili ako prístrešok pre digitálnych agentov.

Hackerský kolektív Batallion 65 opäť raz plní plátky médií. Dôvodom je únik dát zo spoločnosti CorpMSP, ktorú hackeri hackli ešte v druhej polovici minulého mesiaca. Neskôr dali spoločnosti ultimátum, že ak ich nekontaktujú, tak publikujú dáta, ku ktorým sa dostali. Tak sa aj stalo a na prelome nového mesiaca publikovali prvú várku dát.

Tento únik dát bol o to zaujímavejší, že hackeri označili spoločnosť CorpMSP ako prístrešok pre digitálnych online agentov. Dôvodom je, že spoločnosť, hoci je fondom na podporu podnikateľov, tak využíva rôzne certifikáty a poverenia (napr. HTTPS, SSH,..), prostredníctvom ktorých sleduje online komunikáciu firiem. Celkovo publikovali 9 GB dát. Kto ale sleduje hackerov z Anonymous a ich kybernetické útoky, tak vie, že nepublikovali všetky dáta, ku ktorým sa dostali.

Anonymous zverejnili takmer 5-stoviek ďalších GB dát

Najnovšie Anonymous hlásia, že hackerský kolektív Batallion 65 zverejnil prostredníctvom serverov DDoSecrets 480 GB dát a viac ako 75 tisíc e-mailových správ vrátane ďalších materiálov zo serverov spoločnosti CorpMSP.

„PRÁVE TERAZ: #skupina prepojená s Anonymous ‚NB65‘ (@xxNB65) zverejnila viac ako 480 GB a 75 000 súborov, e-mailov a ďalších počítačových súborov z CorpMSP, federálnej inštitúcie poskytujúcej podporu malým a stredným podnikom. Majoritným akcionárom CorpMSP je Ruská federácia. #OpRussia“  píšu hackeri z Anonymous v statuse nižšie, v ktorom zároveň odkazujú na servery DDoSecterts.

Ak sa vám zdá, že ste o hackeroch z Batallion 65 už počuli, tak máte pravdu. Ide o hackerov, ktorí v priebehu dnešného rána publikovali informácie z viac ako 7 miliónov bankových kariet Rusov. Rovnako táto hackerská skupinu v minulosti narušila riadny chod ruského špiónskeho satelitu.

Je vysoko pravdepodobne, že o hackeroch zo skupiny Batallion 65 budeme ešte v priebehu najbližších dní počuť. Dôvodom je, že hoci zverejnili údaje z viac ako 7 miliónov bankových kariet Rusov, tak v pláne majú zverejniť údaje z ďalších približne 5 miliónov bankových kariet, ak ich konzorcium Qiwi, ktoré hackli, nekontaktuje.

Tak či onak, kvantum dát, ktoré zverejnili, budú žurnalisti a investigatívni novinári spracovávať ešte dlhú dobu. A preto je pravdepodobné, že o týchto únikoch dát budeme neskôr počuť.

Pre tých, ktorí nevedia, tak hackerský kolektív Anonymous vyhlásil vojnu Putinovmu režimu na kybernetickom fronte krátko potom, ako Rusko začalo nevyprovokovanú vojnu na Ukrajine.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close