BezpečnosťSpravodajstvo

Hackeri z Anonymous hovoria, že hackli ďalšiu ruskú banku. Plánujú zverejniť stovky GB citlivých dát!

Hackerský kolektív NB65, ktorý sa hlási ku hodnotám Anonymous, hackol ruskú banku JSC Bank PSCB. Plánuje zverejniť stovky GB dát.

Koncom marca hackeri z Anonymous uviedli, že hackli Ruskú centrálnu banku. Krátko na to zverejnili stovky GB dát, ktoré odhalili rôzne dohody, korešpondenciu, či transakcie banky. Za kybernetickým útokom stála skupina hackerov vystupujúca pod pseudonymom ANONYMOUS RABBIT.

Najnovšie sa do pozornosti širokej verejnosti dostáva hackerský kolektív NB65, tiež známy aj ako Battalion 65. Ide o hackerov, o ktorých nepočujeme prvýkrát. Ešte v marci hackli ruský špiónsky satelit. Z analýzy zdrojového kódu, prostredníctvom ktorého odstavili satelit sa zistilo, že hackeri dokonca využili veľkú časť známeho ruského ransomwaru Conti, ktorý v minulosti narobil veľké škody naprieč USA a Európou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Anonymous hackli ruskú banku JSC Bank PSCB

Kolektív NB65 najnovšie hlási, že sa im podarilo nabúrať do serverov ruskej banky JSC Bank PSCB (Petersburg Social Commercial Bank).

„JSC Bank PSCB, teraz vás ovláda Network Battalion 65. Sme veľmi vďační, že v prehliadači Chrome ukladáte toľko poverení. Výborne.

Je zrejmé, že reakcia na incident sa začala. Veľa šťastia pri získavaní údajov späť bez nás.

Povedzte svojej vláde aby sa k*** odje*** z #Ukrajiny“ píšu hackeri v statuse nižšie.

V publikovanej správe ďalej píšu, že získali informácie o transakciách, daňové záznamy, dáta klientov banky, databázy, informácie o tokenoch (pozn. redakcie: tokeny sú zariadenia určené na autorizáciu pokynov v informačnom systéme) a ďalšie dáta. Okrem iného uviedli, že ich systémy sú zašifrované upraveným ruským ransomwarom Conti.

Hackeri v rámci ďalších tweetoch zverejnili aj náhľad materiálov, ku ktorým sa dostali. Ďalej povedali, že v priebehu najbližších dní môžeme očakávať, že zverejnia približne 800 GB dát.

Záverom treba uviesť, že aktuálne nevieme verifikovať slová hackerov, to by sa ale malo v priebehu najbližších dní zmeniť potom, ako zverejnia dáta. Hackerský kolektív Network Battalion 65 však už ale viackrát ukázal, že je schopný úspešne napadnúť aj tie najviac chránené systémy.

Pre tých, ktorí nevedia, tak hackerský kolektív Anonymous realizuje kybernetické útoky na strategické podniky, ale aj štátne systémy naprieč Ruskom s cieľom, aby pomohli ochromiť Putinov režim, ktorý vyvolal vojnu u nášho východného suseda.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close