Spravodajstvo

Hackeri z Anonymous hackli v priebehu posledných hodín ďalšie významné ruské spoločnosti. Zverejnili stovky GB dát

Zdá sa, že útoky hackerov sa stupňujú. Anonymous sa nabúrali do systémov ďalších významných ruských spoločností.

Hackeri z Anonymous sú ako rozbehnutý vlak. V priebehu posledných dní nás informovali o viacerých úspešných kybernetických útokoch, ktoré boli namierené na rôzne ruské entity. Spomenúť môžeme napríklad nabúranie sa do systémov spoločnosti Marathon Group, ktorú vlastní zať ruského ministra zahraničných vecí, či spoločnosť Thozis Corp., ktorú vlastní jeden z najbohatších Rusov.

Anonymous realizuje tieto útoky s cieľom, aby vytvorili tlak na Putinov režim prostredníctvom miestnych oligarchov. Dokumenty, ktoré postupne zverejňujú, totiž odkrívajú ako funguje zákulisie miestneho biznisu. Dôvodom prečo tak robia, je vojenský konflikt na Ukrajine, ktorý vyvolalo Rusko.

Hackeri hlásia ďalšie útoky

Zdá sa, že útoky hackerov sa stupňujú. Anonymous totiž hacklo niekoľko ďalších významných spoločností. Prvou z nich je spoločnosť Mosekspertiza. Ide o štátnu spoločnosť, ktorú vytvorila Moskovská obchodná komora na poskytovanie odborných služieb a konzultácií ruským podnikom. Hackeri zverejnili viac ako 150-tisíc e-mailových správ, 8,2-tisíc súborov a viacero databáz. Celkový objem dát, ktoré odkryli, je 483,3 GB.

Ďalšou spoločnosťou, ktorá sa dostala do hľadáčika hackerov je Capital Legal Services. V tomto prípade ide o poprednú ruskú advokátsku kanceláriu s kompletnými službami, ktorá bola založená v roku 1999. Anonymous zverejnilo viac ako 200-tisíc e-mailových správ.

„Unikli e-maily advokátskej kancelárie cls[.]ru Capital Legal Services. 60 GB e-mailov. Potrebujeme každého, kto vie čítať, aby si to išiel pozrieť!“ píšu hackeri v statuse nižšie.

Poslednou spoločnosťou, ktorú Anonymous v posledných hodinách hackli, je Lipetsk Mechanical Plant. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o výrobcu a predajcu zbraní a ďalšieho vojenského vybavenia. Dnes je táto spoločnosťou jedným z popredných a hlavných výrobcov modernizovaných samohybných ťahačov pre protilietadlové raketové systémy S-300V4 v Rusku. Hackeri zverejnili takmer 27 GB dokumentov rôzneho charakteru, ktoré sú dostupné cez torrenty.

Kto sú to hackeri z Anonymous? Ak vás zaujíma, kto sú to hackeri z Anonymous a aká je ich filozofia, dovoľte nám, dať vám do pozornosti článok, v ktorom sme sa venovali tejto téme podrobnejšie.

Zobraziť komentáre
Close
Close