BezpečnosťSpravodajstvo

Hackeri, ktorí v minulosti zverejnili milióny bankových kariet Rusov, opäť udreli. Za obeť im teraz padlo významné konzorcium

Približne po mesiaci odmlčania, sa k slovu hlási hackerský kolektív Battalion 65. Tentokrát hackli významné ruské konzorcium.

Hoci v posledných dňoch sa o hackerskom kolektívne Anonymous píše pomenej, tak aj napriek tomu, neustále pomáhajú nášmu východnému susedovi. Anonymous krátko potom, ako Rusko napadlo Ukrajinu, oznámili, že pomôžu Ukrajincom na kybernetickom fronte.

Kremeľ sa následne stal najviac hackovanou krajinou na svete a hoci dlho popieral, že útoky im robia problémy, tak nedávno priznal, že tomu tak nie je. Jednou z hackerských buniek, ktorá robí Rusom vrásky na čele, je Battalion 65. Pre tých, ktorí sledujú kybernetické útoky na Rusko, tak ide o známe meno hackerského kolektívu. Dôvodom je, že v minulosti sa im napríklad podarilo narušiť riadny chod ruského špiónskeho satelitu, zverejnili milióny bankových kariet Rusov, či citlivé materiály z JSC banky, ktorá je známou tým, že ju obľubujú miestni oligarchovia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Anonymous hackli významnú ruskú firmu

O hackeroch z Battalion 65 sme nepočuli približne mesiac. Keď sa ale spomína ich meno, tak ich kybernetické útoky sú obrovské. Ako už asi tušíte, tak opäť udreli.

Hackeri najnovšie informujú, že sa im podarilo nabúrať do serverov spoločnosti LYSVA MECHANICAL PLANT. A hoci v našich končinách ide o neznámu firmu, tak naprieč Ruskom, ide o významné konzorcium, ktoré je najväčším ruským výrobcom energetických strojov a turbín pre elektrické elektrárne. Battalion 65 ďalej dodáva, že nasadili na ich systémy aktualizovaný ransomware Conti a ak nezačnú s nimi komunikovať, tak sa môžu rozlúčiť s dátami. Hackeri rovnako tvrdia, že získali kontrolu nad emailovým serverov spoločnosti, či pracovnými stanicami.

„Úprimne povedané, sme z Ruska dosť k*** unavení. Celá vaša krajina sa môže pos***. Vaša vojna proti Ukrajine je zverstvo. Každý, kto proti tomu nevystúpi, je spoluvinníkom a bude sa sním tak aj zaobchádzať,“ prízvukujú hackeri v správe vyššie.

Nateraz ale nie je možné slová hackerov riadne verifikovať. Hovoria, že čoskoro publikujú ďalšie materiály dokazujúce ich tvrdenia. Rovnako nie sme v tomto momente schopní zhodnotiť rozsah a dopady kybernetického útoku. A hoci bola stránka konzorcia niekoľko hodín po kybernetickom útoku nefunkčnou, tak v tomto momente je funguje. Hackeri na stránku zavesili odkaz nižšie.

Battalion 65_hacknuty web zavodu
Zdroj: printscreen stránky zavod-lmz.ru v čase jej hacknutia / zdroj: Vosveteit.sk

Hackeri v závere správy, ktorú nahrali na stránku spoločnosti, uviedli, že pokiaľ neopustí posledný ruský vojak územie Ukrajiny, tak budú aj naďalej realizovať kybernetické útoky.

„Network Battalion 65 sa nezastaví, kým sa nezastavíte. Konáme v mene Ukrajiny a slobodných občanov sveta.

Zastavte všetky nepriateľské akcie proti Ukrajine alebo naďalej znášajte dôsledky voči všetkým technológiám pripojeným na internet.

Slava Ukrajine! Urobil si vážnu chybu, Putin. Vypadni k*** z Ukrajiny,“ uviedli hackeri v správe zverejnenej na stránke firmy.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close