Spravodajstvo

Google zmenil svoje rozhodnutie: Niektoré účty neodstráni, pozrite sa ktoré!

Google neodstráni účty, ktoré sa viažu aj k platforme YouTube. O obsah, ktorý sa nachádza na tejto platforme, sa tak nemusíme báť.

Len nedávno sme sa dozvedeli, že Google má v pláne odstrániť účty, ktoré sa dlhodobo nevyužívajú. Využiť má pritom kritérium toho, že používateľ tento účet nevyužil už dva roky k žiadnemu úkonu ako napríklad využitie služby Gmail, Disk či podobne. Túto praktiku má nasadiť už v decembri tohto roka. Používatelia, ktorí majú neaktívne svoje účty by sa mali mať na pozore, ak o ne teda nechcú prísť. S ich odstránením totiž príde aj k odstráneniu obsahu, ktorý sa s takýmto účtom spája. S účtom od Googlu sa však spájajú aj účty na YouTube a pôvodne sa malo spájať odstránenie obsahu aj s touto platformou. Ako nás ale informuje portál andro4all.com, tak k odstráneniu týchto účtov nepríde.

Google mení podmienky pri odstraňovaní účtov

So zámienkou zabezpečenia služieb a účtov ich používateľov pristupuje Google k pomerne kontroverznému kroku. Staršie účty, ktoré používatelia dlhodobo nevyužívajú totiž majú problémy s dnešnými modernými spôsobami zabezpečenia. Dôvodom je to, že nevyužívajú najnovšie prvky a často ani dvojfaktorovú autentifikáciu pri prihlasovaní. Aby teda americký gigant zabránil ohrozeniu používateľov, tak sa rozhodol staršie účty, ktoré používatelia dlhodobo nevyužívajú, jednoducho odstrániť.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ak ste teda svoj účet v priebehu posledných dvoch rokov nevyužívali, tak sa koncom tohto roka môže odstrániť aj s celým obsahom. Prídete tak o svoje e-maily v službe Gmail, fotografie v aplikácii Fotky a aj súbory, ktoré ste si uložili na Disk. Pôvodne ale Google avizoval, že odstránenie obsahu sa bude týkať aj videí, ktoré používatelia nahrali na platformu YouTube. Dnes je však všetko inak, keďže sám zástupca platformy YouTube prostredníctvom Twitteru oznámil, že účty s obsahom na tejto platforme sa neodstránia.

Spôsobiť by to mohlo riadne problémy

Dôvodov, prečo sa Google rozhodol neodstrániť účty s obsahom na platforme YouTube, môže byť viacero. Jedným z nich je práve to, že Google účty s obsahom nahraným na tejto platforme sú vo viacerých prípadoch neaktívne napríklad pri používateľoch, ktorí už zomreli. Rovnako sa môžeme strenúť aj s prípadmi, kedy používatelia jednoducho prestali nahrávať na YouTube a následne už svoj účet na Googli nevyužívali.

V prípade, že teda máte svoj účet na Googli neaktívny, no nahrali ste niekedy nejaký obsah na YouTube, nemusíte sa obávať. Google vám ho neodstráni a váš obsah teda zostane zachovaný. O svoje účty by sa teda mali zaujímať len používatelia, ktorí svoj účet dlhodobo nevyužívajú. Chcú si ho však ponechať napríklad pre zálohu súborov na Disku. Tie by sa inak odstránili.

Máte aj vy nejaké účty, ktoré na Googli nevyužívate? A nahrali ste nejaký obsah na YouTube? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close