Google zjednodušuje posielanie SMS správ cez počítač. Funkcia je už dostupná aj pre prvých Slovákov

Google zjednodušuje prepojenie mobilnej a počítačovej verzie aplikácie Správy, aby ste mohli jednoduchšie odosielať SMS z počítača.

spravy
Zdroj: ThomasDeco / Shutterstock.com

SMS správy sa vo všeobecnosti považujú už nie za bezpečnú formu komunikácie. Dôvodom je, že ide o zastaralú technológiu. Pre tých, ktorí nevedia, tak technológia odosielania klasických SMS bola prvýkrát predstavená ešte v roku 1984 a vyvinul ju Franco-German v spolupráci s Friedhelmom Hillebrandom a Bernardom Ghillebaertom. Odvtedy však žiadnou zásadnou zmenou neprešli.

Spoločnosť Google prišla v roku 2020 so zásadnou novinkou, zaviedla nový štandard SMS správ. Išlo konkrétne o RCS správy. Tento formát správ sa približuje bližšie ku četovacím aplikáciám ako sú napríklad WhatsApp, Messenger a ďalšie. Umožňuje nielen posielať viac znakov v jednej správe, ale zároveň, komunikácia je aj bohatšia a to napríklad o emoji, fotografie, zvukové klipy a podobne. Okrem iného, tento spôsobom komunikácie je už šifrovaný.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Postupne sa preto čoraz viac ľudí obracia späť k SMS správam, hoci v pravom slova zmysle, už to nie sú klasické SMS správy. Nehovor viac o tom, že tento typ správ je rovnako zadarmo aj ako v prípade iných obdobných služieb.

Jednou z populárnych funkcií aplikácie Správy je i to, že ich môžeme posielať prostredníctvom počítača. Je to komfortné a hlavne jednoduché. Otvoríme si messages.google.com, prihlásime sa pomocou QR kódu a máme následne SMS aplikáciu aj v počítači.

Google zjednodušuje posielanie SMS správ cez počítač

Každý, kto doposiaľ posielal SMS správy cez počítač, tak musel otvoriť web aplikácie, následne samotnú aplikáciu v telefóne a zosnímať kamerou QR kód, aby došlo k prepojeniu webového rozhrania aplikácie s mobilnou aplikáciou. A hoci, nejde o nič zložité, tak to môže trvať aj niekoľko minút, kým spárujeme zariadenia. Nehovor viac o tom, že niekedy jednoducho nemáme po ruke telefón. Práve na tento problém reaguje nová funkcia, ktorú Google začal postupne zavádzať. Treba ale povedať, že aktuálne je dostupnou len ako BETA funkcia. Inými slovami, je stále vo vývoji.

Najnovšie, potom ako otvoríte webové rozhranie aplikácie, tak v spodnej časti uvidíte hlášku:

„Prihlásite sa s vašim Google účtom a užívajte si posielanie správ cez web“.

posielanie sprav cez pocitac prihlasenie sa cez Google ucet
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen

Ako už asi tušíte, tak na to, aby ste mohli posielať SMS správy cez počítač, tak musíte byť prihlásení k rovnakému účtu na smartfóne a v počítači. Potom, ako kliknete na ikonu prihlásenia sa, tak sa vám zobrazí okno s vašimi Gmail službami, ktoré máte v prehliadači uložené. Vyberte si následne ten Google účet, ktorý používate aj v aplikácii Správy.

posielanie sprav cez pocitac prihlasenie sa cez Google ucet_2
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen

V ďalšom kroku, ako vyberiete e-mail, tak uvidíte obrazovku nižšie, ako môžete vidieť na prvej snímke. Na telefóne sa vám zároveň zobrazí výzva, aby ste potvrdili spárovanie.

posielanie sprav cez pocitac prihlasenie sa cez Google ucet_3
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen

Po úspešnom spárovaní, dôjde k prepojeniu služieb a budete môcť odosielať SMS správy cez počítač.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre