ANDROIDSpravodajstvo

Google zefektívni proces inštalácie aktualizácií na Androide: Túto zmenu uvíta každý používateľ telefónu!

Inštalácia aktualizácií v telefónoch s Androidom, bude prebiehať v Androide 13 oveľa efektívnejšie, ako tomu bolo doposiaľ.

Aktualizácia systému nám v smartfóne vie pekne skrížiť plány. Častokrát sa nám totiž nechce aktualizáciu zdĺhavo sťahovať, potom inštalovať, pričom pri jej inštalácii sa náš smartfón dlhú dobu reštartuje. Počas tejto doby nám môže újsť napríklad dôležitý hovor, ktorý by nás mohol zaujímať. Aktualizáciu tak dlho odkladáme, čo nie je vždy najlepším riešením najmä pre našu bezpečnosť, resp. bezpečnosť našich údajov v smartfóne. Operačný systém Android 13 však má priniesť pre výrobcov smartfónov jednu podmienku, ktorá nám zaručí, že aktualizácie už nebudú tak dlho trvať. Viac informácií o tejto zmene nám prináša portál androidpolice.com. Ak vás teda zaujíma o čo ide, ste na správnom mieste.

Aktualizácia smartfónov s predinštalovaným Androidom 13 bude jednoduchšia

Možno ste aj vy postrehli, že operačný systém Android 13 bude v smartfónoch meniť podmienky. K tomu, aby do smartfónov totiž tento systém mohol prísť, musí smartfón ponúkať najmenej 2GB pamäte RAM. Rovnako však Android 13 k tomu, aby aktualizácia prišla do zariadenia, vyžaduje 16GB interného úložiska. Tieto podmienky nám dnes pri dnešnej pamäťovej konfigurácii smartfónov môžu prísť až smiešne. Niektoré lacnejšie modely však stále takéto pamäťové konfigurácie, prípadne ešte nižšie ponúkajú.

MIUI 13_aktualizacia_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Prejdime však k tomu, ako budú prebiehať aktualizácie na Android 13 v smartfónoch. Všetky zariadenia, ktoré totiž prídu s predinštalovaným týmto operačným systémom, budú musieť podporovať nenápadné aktualizácie. Aktualizácia do vášho smartfónu teda príde, vy povolíte jej stiahnutie a inštaláciu, no a nakoniec už len jednoducho reštartujete svoje zariadenie. Tento reštart však trvá len chvíľu, na rozdiel od dlhých minút pri pôvodných aktualizáciách, kedy sa aktualizácia inštalovala počas reštartovania zariadenia. Aktualizácie systému budú teda oveľa efektívnejšie a rýchlejšie.

Ako budú tieto aktualizácie fungovať?

Možno aj vám napadlo, že takéto aktualizácie podporoval už predsa aj systém Android 7 Nougat a vo verzii Android 12 ho využívalo viacero zariadení. Nie ale všetci výrobcovia smartfónov sa však rozhodli takýto typ aktualizácií využiť, a nový systém do smartfónov prinášali starým spôsobom. Používateľom teda trvalo, kým sa im daná aktualizácia nainštalovala do zariadenia dlhšiu dobu. Operačný systém Android 13 však spraví pre výrobcov prítomnosť tohto typu aktualizácií povinnosťou, ak chcú využiť najnovší Android pri predstavení zariadenia.

Android 13
Zdroj: Google

Aktualizácia sa nám tak do smartfónu nainštaluje na pozadí, pričom v jednej časti úložiska bude nainštalovaný náš pôvodný operačný systém, teda jeho verzia. Druhá časť úložiska bude slúžiť pre aktualizáciu, ktorá sa do smartfónu bude pomaly inštalovať. Akonáhle tak aktualizácia prebehne, svoj smartfón reštartujeme a prepneme sa vlastne do tej časti úložiska, ktorá je aktualizovaná. Touto podmienkou tak Google stanoví výrobcom, aby využívali modernejšie spôsoby aktualizácií a nie tie, ktoré sú pre nich jednoduchšie.

Podporuje váš smartfón takéto nenápadné aktualizácie? Alebo ešte stále túto funkciu neevidujete? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close