APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google začal uvoľňovať pre aplikáciu Správy funkciu, ktorá vám pomôže mať dôležité konverzácie po ruke

Aplikácia Správy v BETA programe dostáva známu funkciu z konverzačných aplikácií ako WhatsApp, či Signal.

Aplikácia Správy patrí v súčasnosti medzi najpopulárnejších klientov na spravovanie SMS, či četov. V priebehu včerajšieho dňa vyplávali na povrch informácie, že Google začal s distribúciou funkcie End-to-end šifrovania. Najnovšie portál xda-developers.com poukazuje na to, že v rámci BETA programu, aplikácia Správy vo verzii 8.3.026 dostáva ďalšiu užitočnú funkciu.

Správy
Správy
Developer: Unknown
Price: Free

Určite ste sa ocitli v situácii, že ste si s niekým písal a konverzácia bola pre vás dôležitou. Či už ide o osobu, ktorá pre vás niečo znamená, prípadne v konverzácii boli informácie, ku ktorým potrebujete pristupovať vo zvýšenej miere. Za týmto účelom väčšina aplikácií, napríklad WhatsApp, Signal a ďalšie, ponúkajú funkciu „Špendlíka“, prostredníctvom ktorého si môžete konverzáciu pripnúť do vrchnej časti zoznamu četov.

Funkcia Špendlíka zavítala do aplikácie Správy

Portál najnovšie upozorňuje, že rovnakú funkciu začal Google distribuovať prvým používateľom BETA programu, ktorá rovnako umožňuje pripnutie konverzácie do vrchnej časti zoznamu četov. Funkciu je podľa všetkého dostupnou (zatiaľ) najmä pre telefóny Pixel a podľa všetkého sa neviaže na verziu Androidu, ktorú máte v smartfóne. Ako funkcia vyzerá v praxi, sa môžete pozrieť nižšie. Potom, ako dlhšie podržíte konverzáciu, tak sa vám zobrazí ponuka spolu s funkciou Pripnutia konverzácie. Portál rovnako dodáva, že aktuálne je možné týmto spôsobom pripnúť celkovo tri konverzácie.

Aplikacia Spravy moznost pripnutia konverzacii
Zdroj: xda-developers.com

Okrem iného treba dodať, že Google v nedávnej minulosti uvoľnil  funkciu označovania konverzácií hviezdami (od verzie aplikácie 8.3.025), ktorá rovnako umožňuje rýchlejšie pristupovať k vybraným konverzáciám. Táto funkcia je však zatiaľ limitovanou len pre vybrané regióne.

V každom prípade, aktuálne nie je presne známe, kedy funkcia pripnutia konverzácie bude dostupnou pre všetkých. Pevne však veríme, že to dlho trvať nebude a čoskoro ju uvidíme aj v komerčne dostupnej verzii aplikácie.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close