Google vyzýva používateľov Chromu, aby si ho aktualizovali. V prehliadači je závažná bezpečnostná diera, ktorú hackeri už zneužívajú

Prehliadač Chrome má v sebe 6 závažných chýb. Jednu z nich hackeri už zneužívajú. Aktualizujte si váš prehliadač čo najskôr, odporúča Google.

Okamžite si aktualizujte google chrome
Zdroj: Pixabay (geralt), PNGwing, Úprava: Vosveteit.sk

Google Chrome patrí medzi najrozšírenejšie internetové prehliadače vôbec a to aj dôvod, prečo je pre potenciálnych útočníkov zaujímavým. Tí často zneužívajú rôzne zraniteľnosti, aby sa dostali do zariadení obetí. Nie je tomu inak ani teraz.

Google najnovšie upozorňuje prostredníctvom svojho blogu, aby sme si čo najskôr aktualizovali prehliadač Chrome na verziu 119.0.6045.199 pre Mac a Linux a 119.0.6045.199/.200 pre Windows. Dôvodom je viacero novoobjavených chýb v predošlej verzii prehliadača. Uvoľnená aktualizácie ale vzniknuté problémy rieši.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť v publikovanej správe hovorí, že kým nebude mať dostatok používateľov stiahnutú bezpečnostnú aktualizáciu, tak nebudete zverejňovať podrobnosti o chybách. No druhým dychom dodáva, že ide o závažné bezpečnostné diery a to najmä chyba, ktorá dostala označenie CVE-2023-6345. Podľa informácií spoločnosti, je táto chyba aktívne zneužívanou útočníkmi.

„Spoločnosť Google si je vedomá toho, že existujú prípady zneužitia CVE-2023-6345,“ uviedol gigant.

Aktuálne veľa podrobní o bezpečnostnej diere, ktorú hackeri aktívne zneužívajú, nie je dostupných, no vzhľadom na to, že je označená ako závažná, a že o nej hackeri vedia, tak by sme aktualizáciu nemali dlho odkladať. Rovnako treba doplniť, že pri tomto type bezpečnostnej diery, častokrát útočník dokáže ovládnuť zariadenie obete.

Aktualizáciu neodkladajte, už je dostupnou

A hoci Google v publikovanej správe hovorí, že môže trvať niekoľko dní, kým aktualizácia bude dostupnou pre všetkých, tak ako sme ju skúsili vyhľadať, tak už bola dostupnou. Preto, ak máte v zariadení prehliadač Chrome, tak si otvorte Nastavenia prehliadača a choďte do sekcie O prehliadači. Následne si vyhľadajte dostupnosť aktualizácie. Akonáhle vám ju prehliadač vyhľadá, tak ju stiahnite a reštartujte prehliadač, aby sa nainštalovala do vášho zariadenia.

Google Chrome nova verzia prehliadaca dostupnost aktualizacie
Zdroj: Vosveteit.sk

Okrem spomínanej chyby vyššie, Google opravil ďalších 5 chýb, no pri nich nehovorí, či sú aktívne zneužívané alebo nie. V každom prípade, ak môžete, tak si aktualizujte prehliadač čo najskôr, aby ste sa vyhli potenciálnym problémom.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre