APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Google vysvetľuje, ako chce zabrániť falošným recenziám v Mapách, ktoré neodzrkadľujú realitu

Recenzie sú pre mnohých dôležité, aby sme si vedeli vybrať ten správny produkt, či službu. Pribúdajú však i falošné, ktorým Google chce dať stopku.

Mnohokrát, keď sa rozhodujeme, či kúpiť alebo nekúpiť nejaký produkt alebo využiť nejakú službu, tak hľadáme recenzie. Vďaka ním si vieme urobiť odhad o tom, či produkt nám bude vyhovovať alebo nie. Čoraz častejším problémom sú však falošné recenzie, ktoré nás môžu odradiť od kúpy produktu a zároveň môžu i poškodiť predajcov. Google najnovšie prostredníctvom svojho blogu píše, že tento problém je čoraz vypuklejším pričom Google Mapy sú preplnené recenziami, ktoré neodzrkadľujú realitu.

Google zakročí proti recenziám, ktoré neodzrkadľujú realitu

Spoločnosť vysvetľuje, že mení politiku súvisiacu s recenziami, aby odfiltrovala falošné recenzia. V súvislosti s touto témou hovorí, že aktuálne prebiehajúca pandémia prehĺbila tento problém.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Napríklad, keď vlády a firmy začali pred vstupom na určité miesta vyžadovať dôkaz o očkovaní proti COVID-19, zaviedli sme dodatočnú ochranu, aby sme odstránili recenzie Google, ktoré kritizujú firmu za jej pravidlá ochrany zdravia a bezpečnosti.“ vysvetľuje spoločnosť.

Google ďalej hovorí, že za účelom, aby odstránila problémové recenzie, ktoré nevystihujú realitu, vyvinul novú metódu, ako identifikovať tento typ recenzií. Spoločnosť prezrádza, že potom ako niekto vloží recenziu do Google Máp, tak špeciálne trénovaný algoritmus hľadá známe vzorce, aby identifikoval, či je recenzia pravá alebo či je súčasťou pokusu o zneužitie recenzií. Ak je to to druhé, recenzia zmizne skôr, ako ju niekto uvidí.

Spoločnosť prezrádza niekoľko faktorov, ktoré sleduje pri identifikovaní problémových recenzií. Ide napríklad o analýzu obsahu, či obsahuje ofenzívne slová alebo nesúvisiaci text. Ďalej, či recenziu zanechala osoba, ktorá v minulosti zverejnila problémové recenzie, či účet recenzenta nevykazuje netypickú aktivity (napríklad veľké množstvo recenzií v krátkom čase) a podobne. Google zároveň dodáva, že tam, kde algoritmus bude prikrátky na analýzu recenzií, tak zasiahne ľudský pracovník, aby ju zhodnotil.

Nakoniec treba rovnako povedať, že Mapy Google umožňujú používateľom nahlásiť podozrivé recenzie. Ak sa tak stane, spoločnosť skontroluje nahlásený obsah v súlade so svojimi zásadami pre obsah.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close