Spravodajstvo

Google vystaví stránkovaniu výsledkov vyhľadávania vo vyhľadávači stopku. Pripravte sa na „nekonečné skrolovanie“

Google nahradí stránkovanie výsledkov vyhľadávania vo vyhľadávači v smartfóne nekonečným skrolovaním. Pôjde o „bezproblémovejší a intuitívnejší“ zážitok z používania vyhľadávača, hovorí spoločnosť.

Google v posledných mesiacoch usilovne pracuje na úprave vzhľadu a funkcií svojich služieb. Súvis to má bezpochyby aj s novým Androidom 12, ktorý je z pohľadu dizajnu a funkcií, „iným operačným systémom“. Bok po boku, zmenami prechádzajú aj ďalšie služby a jednou z nich je aj vyhľadávač Google.

Dnes, keď zadáte vyhľadať nejaký dotaz vo vyhľadávači Google, tak sa vám zobrazia výsledky na stránkach. Inými slovami, na konci prvej stránky vyhľadávania, vidíte možnosť „See more“, teda pozrieť ďalšie.  Potom, ako kliknete na tlačidlo, tak sa vám načíta ďalšia stránka s výsledkami vyhľadávania.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
vysledky vyhladavania_pokracovanie na dalsiu stranku
Zdroj: Vosveteit

Google nahradí stránkovanie výsledkov vyhľadávania nekonečným skrolovaním

Práve toto tlačidlo, bude nahradené funkciou „Infinite scrolling“.  Pôjde teda o nekonečné skrolovanie, pokiaľ nenarazíte na posledný dostupný výsledok vyhľadávania.

„Teraz, keď sa v telefóne dostanete na koniec stránky s výsledkami vyhľadávania, automaticky sa načíta ďalšia skupina výsledkov s relevantnými informáciami.“ popisuje Google novú funkciu.

Google k tejto zmene pristupuje z dôvodu, že si myslí, že pôjde o „bezproblémovejší a intuitívnejší“ zážitok z používania vyhľadávača na mobilných zriadeniach. Google rovnako dodáva, že väčšina ľudí, čo hľadá informácie viac do hĺbky, má tendenciu prehľadávať až štyri stránky s výsledkami vyhľadávania. Ako príklad uvádza dotaz „Čo môžem robiť s tekvicami?“, kedy je vysoká pravdepodobnosť, že na to, aby ste našli inšpiráciu, tak budete prehľadávať výsledky vyhľadávania viac do hĺbky.

vysledky vyhladavania Google nekonecne skrolovanie
Zdroj: Google

„Posúvanie sa v širšom spektre výsledkov vám môže ukázať veľa možností, o ktorých ste neuvažovali, napríklad nápady na výzdobu tekvice bez vyrezávania, recepty na tekvicové semienka, vďaka ktorým sa z vašej tekvice bude vyrezávať, a ďalšie nápady, ako zo svojho vyťažiť maximum.“ píše Google.

V závere treba dodať, že nový spôsob posúvania sa vo výsledkoch vyhľadávania je prítomným zatiaľ v USA a očakáva sa, že čoskoro bude dostupným pre širšiu verejnosť.

Uvítate nadchádzajúce zmeny? Dajte nám vedieť, či je to podľa vás krok dopredu, alebo nie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close