Google vylepšuje prehliadač Chrome. Pozri sa, aké nové funkcie dostaneš a kde ich nájdeš

Spoločnosť Google postupne pridá do mobilnej verzie Chrome týchto 5 nových funkcií, ktoré zlepšia rýchlosť a efektívnosť vyhľadávania.

ako si zapnúť režim čítania na Android smartfóne
Zdroj: Unsplash (Emiliano Vittoriosi) Pixabay (WikimediaImages)

Spoločnosť Google neustále vylepšuje svoje produkty a tentokrát sa zamerala na mobilnú verziu prehliadača Chrome. Používanie prehliadača na počítači je podľa názoru spoločnosti rýchlejšie a plynulejšie a túto skúsenosť chcú ponúknuť aj majiteľom smartfónov a tabletov.  

Do mobilnej verzie prehliadača Chrome mieri 5 noviniek, ktoré zlepšia, sprehľadnia a urýchlia vyhľadávanie informácií na internete. Poďme sa lepšie pozrieť na to, o aké funkcie ide.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pozri sa na prehľad noviniek pre prehliadač Chrome

Viacej akcií pri vyhľadávaní podnikov 

5 nových funkcií miery do mobilnej verzie prehliadača Chrome
Zdroj: Google

Ak hľadáš cez prehliadač Chrome reštauráciu, kaviareň alebo hotel, po novom vo vyhľadávacom okne uvidíš takzvané “rýchle akcie”. Pod názvom podniku uvidíš možnosť zavolať tam, pre vytvorenie rezervácie alebo objednávky, môžeš spustiť navigáciu k danému miestu alebo sa rýchlejšie dostať k recenziám.  

Tieto akcie už nájdeš v najnovšej verzii Chrome pre Android, pričom majitelia iOS zariadení dostanú túto funkciu niekedy na jeseň.  

Nový dizajn URL poľa na tabletoch  

5 nových funkcií miery do mobilnej verzie prehliadača Chrome
Zdroj: Google

Táto funkcia využíva väčšie obrazovky Android tabletov a iPadov. Keď použiješ URL pole na vyhľadanie stránky, Chrome ti ako vždy ponúkne niekoľko relevantných návrhov. Rozdiel je v tom, že tentokrát stále uvidíš stránku, ktorú máš otvorenú. Ak by si sa na ňu chcel vrátiť, stačí ak jednoducho klikneš mimo okna s odporúčaniami a na stránku sa vrátiš.  

Nové návrhy 

5 nových funkcií miery do mobilnej verzie prehliadača Chrome
Zdroj: Google

Keď vyhľadávaš nejakú stránku, typicky ju hľadáš pomocou kľúčových slov. Spoločnosť Google v najnovšej verzii Chromu prekopáva spôsob, ako fungujú odporúčania stránok. Po novom sa ti vyššie zobrazia tie stránky, ktoré typicky navštevuješ, keď hľadáš určité kľúčové slová.  

Ak sa chceš niekam dostať, môžeš si vyhľadať cestovné poriadky. Keď teda napíšeš do vyhľadávania cestovné poriadky, ako prvé sa ti zobrazí obľúbená stránka s cestovnými poriadkami.  

Trendy vyhľadávania 

5 nových funkcií miery do mobilnej verzie prehliadača Chrome
Zdroj: Google

Každý niekedy surfuje na webe bez toho, aby vopred vedel, kam ho vlny internetového obsahu dovedú. Ak aj ty patríš medzi týchto ľudí a vlastníš iPhone alebo iPad, určite ťa poteší ďalšia novinka, ktorú už “Androiďáci” majú nejaký ten piatok.  

Do iOS verzie Chromu prichádzajú trendy vo vyhľadávaní, teda ešte pred napísaním čokoľvek do URL textového poľa sa ti zobrazí niekoľko najvyhľadávanejších výrazov. Trendy sa ti zobrazia pod zoznamom nedávnych vyhľadávaní.  

Túto funkciu využiješ napríklad v prípade ak čakáš niekde na autobus alebo sa doma nudíš a chceš si prečítať niečo zaujímavé. Po novom už aj na iOS budeš mať prehľad o tom, čo ľudí zaujíma.  

Športová téma v Discover feede 

5 nových funkcií miery do mobilnej verzie prehliadača Chrome
Zdroj: Google

Prehliadače Chrome majú na novej karte takzvaný Discover feed, v ktorom nájdeš novinky zo sveta vedy, techniky, módy, hier alebo aj športu. K tomu sa pridáva nová karta, ktorá ti ukáže prebiehajúce zápasy. Vďaka novej karte môžeš sledovať, ako sa vyvíja zápas tvojho obľúbeného tímu.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre