ANDROIDTechnológie

Google vylepšuje aplikáciu Google Lens: Vyhľadávanie na internete cez smartfón posúva na novú úroveň!

Google Lens dostáva nové pokročilé funkcie. Ide napríklad o schopnosť vyhľadania toho, čo máme práve na obrazovke alebo o funkciu viacnásobné vyhľadávanie.

Google v priebehu včerajšieho dňa ohlásil aktualizáciu pre svoju aplikáciu Google Lens, ktorá bude k dispozícii pre zariadenia s operačným systémom Android v priebehu najbližších dní až týždňov. Nová verzia aplikácie zjednoduší každému, kto používa Google Lens ako vyhľadávač, vyhľadávať čokoľvek, čo je na obrazovke telefónu. Ako hovorí Google: „Ak to vidíte, môžete to vyhľadať“. No to nie je jediná novinka, ktorú spoločnosť ukázala.

Čo je to Google Lens?

Pre tých, ktorí nevedia, tak Google Lens je nástroj, ktorý slúži na vyhľadanie relevantných informácií súvisiacich s objektmi, ktoré zosníma pomocou vizuálnej analýzy založenej na neurónovej sieti. Táto technológia je okrem iného integrovaná aj v niektorých aplikáciách od spoločnosti Google, ako je napríklad Google Photo, a umožňuje používateľom skenovať obrázky a texty v reálnom čase s cieľom získať o nich ďalšie informácie. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Analyzujte to, čo máte práve na obrazovke

V súčasnosti môžete vyhľadávať pomocou aplikácie kvantum informácií, no má to jeden háčik. Musíte otvoriť aplikáciu a zosnímať obrázok, aby vám aplikácia sprostredkovala informácie. Prípadne ste museli z internetu stiahnuť fotografiu do telefónu, aby ste ju mohli ďalej analyzovať. No to sa teraz zmení. Už nebudete musieť nič do svojho telefónu sťahovať. Pomocou pár kliknutí budete môcť zosnímať to, čo práve vidíte na obrazovke smartfónu, aby ste sa dostali k ďalším informáciám o objekte. Ako táto funkcia funguje, sa môžete pozrieť nižšie v príspevku.

„Čoskoro vám nová aktualizácia pre Android pomôže vyhľadávať, čo je na obrazovke vášho mobilu.“, vysvetľuje Google v príspevku nižšie.

Google vysvetľuje, že k tejto funkcii je možné pristúpiť pomocou dlhšieho podržania tlačidla zapnutia, resp. vypnutia zariadenia. Následne kliknete na časť obrazovky, ktorú chcete analyzovať. Aplikácia vám potom sprostredkuje ďalšie informácie o objekte na snímke obrazovky.

Viacnásobné vyhľadávanie

Google tiež ohlásil novinku, ktorá súvisí s vyhľadávaním. Ide konkrétne o funkciu viacnásobné vyhľadávania, ktorá umožňuje používateľom vyhľadávať obrázky a pridať k nim text na zlepšenie presnosti výsledkov. No tam to nekončí!

Google rovnako pridal funkciu, ktorá vám umožní vyhľadávať ešte presnejšie výsledky vyhľadávania, ktoré hľadáte. Predstavte si, že sa vám zapáči nejaký nábytok, vy ho zosnímate a vyhľadáte na internete. Následne budete môcť pridať vybrať možnosť „blízko mňa“, a Google vám následne zobrazí obchody v blízkosti, kde je tovar dostupný. Samozrejme, k dispozícii je viacero možností, ako môžete personalizovať výsledky vyhľadávania.

„Multisearch teraz funguje globálne! Vyskúšajte tento nový spôsob vyhľadávania s obrázkami a textom súčasne. 🤯

Ak teda vidíte niečo, čo sa vám páči, ale chcete to v inom štýle, farbe alebo strihu, jednoducho odfoťte alebo nahrajte fotku pomocou funkcie Lens a potom pridajte text, aby ste to našli.“, opisuje funkciu Google.

Budete tieto novinky používať? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close