Google vylepšuje Android a Wear OS. Pozrite sa, aké novinky vám čoskoro pribudnú v smartfóne a chytrých hodinkách!

Google vylepšuje Android a Wear OS. Počas MWC 2023 v Barcelone predstavil niekoľko nových funkcií pre smartfóny a chytré hodinky.

Android
Zdroj: Android/Google

Google na tohtoročnom MWC v Barcelone predstavil niekoľko noviniek pre Android, Chromebook a Wear OS, ktoré majú zlepšiť prepojiteľnosť zariadení, produktivitu, prístupnosť a zábavu naprieč zariadeniami. Tieto funkcie prichádzajú po tom, čo sa Google ešte začiatkom roka na CES v Las Vegas pochválil, ako jednoducho môžete pripojiť telefón k hodinkám, notebooku, televízoru alebo autu, aby ste získali ešte viac z každého zariadenia.

Vyššia produktivita na vašich zariadeniach

Prvá novinka, ktorú Google predstavil, súvisí s aplikáciou Google Keep. Spoločnosť pridala nový interaktívny widget pre poznámky. Budete si môcť napríklad na plochu obrazovky pridať nákupný zoznam, kde budete môcť odškrtávať jednotlivé položky. Miniaplikácia bude zároveň schopná zobrazovať aj pripomienky či obrázky v poznámkach. Rovnako nebude chýbať ani funkcia synchronizácie poznámok z widgetu s chytrými hodinkami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Okrem iného ak disponujete chytrými hodinkami s operačným systémom Wear OS od Google, tak vás taktiež potešia nové užitočné skratky, pomocou ktorých budete môcť vytvoriť poznámku pre Google Keep.

Vylepšenia zvuku

Google ďalej prináša populárnou funkciu, ktorú budete skôr poznať z prémiovejších slúchadiel pre aplikáciu Google Meet. Reč je konkrétne o funkcii potlačenia hluku počas hovoru.  Dostupnou bude na zariadeniach so systémom Android – táto funkcia dokáže identifikovať rušivé zvuky na pozadí (napríklad rachot mestskej dopravy) a softvérovo ich potlačiť.

Spoločnosť ďalej zjednoduší aj párovanie Bluetooth slúchadiel s Chromebookom prostredníctvom funkcie Fast Pair. Táto funkcia umožní pripojiť Bluetooth slúchadlá jedným kliknutím. Zároveň, ak už máte slúchadlá prepojené s vašim Androidom, tak váš Chromebook sa s nimi prepojí automaticky.

Fast Pair pre Chromebook
Zdroj: blog.google

Nové kombinácie pre emoji

Google do Emoji Kitchen pridal nové kombinácie emotikonov, ktoré môžete rôzne párovať, remixovať a zdieľať ako nálepky cez Gboard.

Prispôsobte si veľkosť rozhrania Chromu

Google pre prehliadač Chrome prináša novinku, pomocou ktorej si budete môcť zväčšiť veľkosť textu, obrázkov, videí a ďalších prvkov ovládania a to až o 300%, pričom sa zachová roloženie stránky. K tejto funkcii sa nateraz dostanete prostredníctvom verzie prehliadača Chrome Beta cez jeho nastavenia, konkrétne v sekcii Prístupnosť. Zároveň treba povedať, že Chrome si bude vami preferovanú veľkosť rozhrania pamäť aj pri ďalšom otvorení prehliadača, aby ste nemuseli veľkosť meniť po jeho každom novom otvorení.

Android Chrome zmena velkosti textu obrazkov a videi
Zdroj: blog.google
Chrome Beta
Chrome Beta
Developer: Google LLC
Price: Free

Google zároveň pridal aj niekoľko nových animácií do aplikácie Google Peňaženka.

Oslovila vás niektoré z noviniek vyššie? Dajte nám vedieť na sociálnych sieťach alebo v komentároch nižšie. Nové funkcie by do zariadení mali prísť v priebehu najbližších dní, nanajvýš týždňov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre