Spravodajstvo

Google vám ponúkne viac kontextu o tom, na základe čoho vám zobrazil výsledky vyhľadávania

Google začína pre prvých používateľov, najmä v USA, sprístupňovať funkciu „O tomto výsledku“, ktorá ponúkne dodatočný kontext o výsledkoch vyhľadávania.

Pre mnohých z nás je vyhľadávač Google synonymum internetu. Dôvodom je, že ho využívame v tak vysokej miere, že jednoducho nám začali tieto pojmy splývať. Pravdepodobne len ťažko dnes niekoho nájdete vo svojom okolí, kto nepoužíva Google. Takmer vždy, keď hľadáme informácie, tak sme zvyknutí použiť tento vyhľadávač, ktorý nám v zlomku sekundy naservíruje množstvo výsledkov vyhľadávania. Zaujímalo vás však niekedy, ako je Google schopný zobraziť vám výsledky na základe slov, ktoré ste zadali? 

Google ponúkne viac kontextu okolo toho, ako vrátil výsledky  dopytu

 Najnovšie spoločnosť Google prostredníctvom svojho blogu oznamuje, že používateľom ponúkne dodatočné informácie ohľadne kontextu, ako Google vrátil výsledky vášho dopytu, ako aj to, ako môžete z vyhľadávaní Google vyťažiť viac. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Technologický gigant za týmto účelom pridáva do výsledkov vyhľadávania novú podstránku, ktorú možno otvoriť prostredníctvom troch bodiek, ktoré nájdete vedľa výsledku vyhľadávania. Ide konkrétne o podstránku „About This Result panel“, teda O tomto výsledku vyhľadávania.  Ako môžete vidieť nižšie v náhľade, tak funkcia je zatiaľ vo fáze testovania.

 

Google vysledky vyhladavania_preco sme dostali vysledok
Zdroj: Google

Google v publikovanom blogu píše, že už dnes zobrazuje viacero indikátorov, prečo zobrazil daný výsledok vyhľadávania. Ďalej dodáva, že bude zobrazovať viac informácií a faktorov, ktoré majú vplyv na výsledky. Ide napríklad o kľúčové slova, súvisiace výrazy, odkazy smerujúce na stránku (pozn. redakcie: keď iné stránky odkazujú na stránku s podobnými slovami ako váš dotaz, táto stránka môže byť relevantná pre vaše vyhľadávanie) a podobne.

Google vám ponúkne aj niekoľko tipov, ako môžete zlepšiť výsledky vyhľadávania

Rovnako táto sekcia bude ponúkať aj dodatočné tipy, ako môžete zefektívniť výsledky vyhľadávania, ak neboli podľa vás dobrými. Napríklad, Google vám ukáže tipy, ako je vloženie úvodzoviek okolo slova, alebo vám odporučí vložiť frázu, aby ste získali presnejšie výsledky. Prípadne vám môže navrhne, aby ste vložili znamienko mínus, aby ste vylúčili niektoré slová z výsledkov vyhľadávania.

Google Tipy na presnejsie vyhladavania
Zdroj: Google

Spoločnosť Google zavádza aktualizáciu zatiaľ naprieč USA, ale v nasledujúcich mesiacoch plánuje túto funkciu rozšíriť aj do dalších regiónov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close