APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Google vám pomôže identifikovať aplikácie, ktoré vo vašom smartfóne nemusia fungovať správne

Obchod Google Play vás upozorní na to, že sa chystáte do smartfónu stiahnuť aplikáciu, ktorá častokrát vo vašom modeli telefónu nefunguje riadne.

Určite sa vám to už stalo, stiahli ste si aplikáciu do smartfónu a krátko na to ste ju odstránili z dôvodu, že vám spôsobovala problémy. Mohlo ísť napríklad o zamŕzanie zariadenia či jej časté pády.

V Obchode Play nájdeme státisíce aplikácií a niektoré jednoducho fungujú lepšie a iné zas horšie. Týka sa to aj fungovania aplikácií naprieč rôznymi telefónmi. Napríklad aplikácia môže byť stabilná a plynulá na jednom modeli telefónu, ale nie na inom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

No zdá sa, že spoločnosť Google pracuje na nástroji, ktorý umožní používateľovi identifikovať problémovú aplikáciu ešte predtým, ako si ju stiahne do smartfónu, upozorňuje známy vývojár Mishaal Rahman prostredníctvom Twitteru.

Rahman upozornil, že viacerým Android používateľov sa začalo v Obchode Play zobrazovať upozornenie pri aplikáciách, ktoré vykazujú časté chyby.

„Niektorí používatelia hlásia, že služba Google Play im hovorí, že „nedávne údaje z podobných zariadení naznačujú, že táto aplikácia môže vo vašom zariadení prestať fungovať“.“, píše v príspevku nižšie.

Aplikáciu alebo hru bude používateľ môcť aj naďalej stiahnuť do zariadenia, doplňuje Rahman na sociálnej sieti. Funkcia funguje spôsobom, že analyzuje počet pádov aplikácie na konkrétnom modeli smartfónu. Po prekročení určitého počtu zlyhaní, Obchod Play upozorní používateľa, že aplikácia nemusí na jeho smartfóne fungovať riadne.

Rahman ďalej hovorí, že s touto hláškou sa budú môcť používatelia stretnúť, ak obchod bude evidovať 8% a viac prípadov zlyhania aplikácie na danom modeli mobilu.

Nateraz nevieme presne povedať, kedy bude táto funkcia dostupná pre všetkých. No prvé informácie o tejto novinke, sa objavili ešte koncom minulého roka. Vzhľadom na to, že túto funkciu začalo evidovať väčšie množstvo používateľov, tak je možné, že Google v týchto dňoch začal so sprístupňovaním tohto nástroja. Google v blogovom príspevku pre vývojárov v minulosti ešte uviedol, že ak aplikácia nebude riadne fungovať, tak bude obmedzovať jej viditeľnosť v obchode pre majiteľov daného modelu smartfónu, na ktorom nefunguje ako má.

„Google Play môže znížiť viditeľnosť vášho titulu pre používateľov daného modelu telefónu.“, uviedla spoločnosť ešte v minulom roku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close