Google už dnes predstaví nové smartfóny strednej triedy. Dozvieme sa aj ďalšie informácie o Androide Q

io-social-banner
Zdroj: Google

Konferencia Google IO, konajúca sa v americkej Kalifornii sa už oficiálne začala. Google na tejto konferencii každý rok predstavuje množstvo noviniek, hlavne zo svojho „softvérového“ spektra. Tento rok sa však môžeme tešiť na viacero hardvérových bonusov.

Android Q beta 3

Hlavným bodom konferencie Google IO je tradične nový operačný systém Android. Google plánuje počas konferencie priblížiť nový Android Q, ako aj zverejniť oficiálny dátum dostupnosti jeho tretej beta verzie, ktorá bude mať naozaj blízko ku finálnemu Androidu Q, ktorý bude bežať na smartfónoch už v lete/ na jar.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nový Google Pixel 3a a Pixel 3a XL

Jedným z najväčších lákadiel konferencie Google IO je oficiálne predstavenie dvojice smartfónov Google Pixel 3a a Pixel 3a XL, s ktorými chce Google zabojovať o dobrú pozíciu v segmente smartfónov strednej triedy. Podľa uniknutých informácií môžme skonštatovať, že sa máme naozaj na čo tešiť. O bližších informáciách vás po ich predstavení budeme určite informovať. Všetky doposiaľ zistené informácie o smartfónoch nájdete na našom webe.

Google Nest Hub Max

Viaceré zdroje poukazujú aj na ďalší hardvérový prírastok do rodiny produktov od Google, ktorý bude zrejme predstavený ešte dnes večer počas hlavného Keynotu. Povráva sa o zariadení Google Nest Hub Max, ktoré bude akýmsi veľkým spojením medzi klasickým zariadením Google Home Hub s pridanou kamerou Nest.

Vylepšené služby

Akousi tradíciou konferencie je aj predstavenie nových vylepšení v rámci vlastných služieb a produktov ako Google Assistant, Google Lens či Google Duplex. Zásadné zmeny by sa mohli týkať aj aplikácií Fotky a Mapy. Taktiež očakávame, že Google nám prezradí o niečo viac aj o službe Google Stadia.

Konferenciu môžete sledovať priamo na stránkach spoločnosti Google, ako aj na oficiálnom kanáli na platforme Google. Ak si chcete pozrieť najmä hardvérové novinky od spoločnosti Google, odporúčame vám sledovať konferenciu o 19:00 už dnes večer. Všetky dôležité informácie nájdete na oficiálnej stránke konferencie Google IO 2019.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Google)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre