BezpečnosťSpravodajstvo

Google upozorňuje na závažnú bezpečnostnú chybu v Chrome. Neodkladajte aktualizáciu prehliadača!

V prehliadači Chrome bola objavená závažná bezpečnostná diera CVE-2022-1364. Google krátko na to, ako ju objavili, vydal aktualizáciu.

Google vydal aktualizáciu pre internetový prehliadač Chrome, ktorá prináša opravu niekoľkých chýb, ale aj záplatu bezpečnostnej diery.

Aktuálna verzia prehliadača je 100.0.4896.127. Update, ktorý uvoľnil Google pre prehliadač, vám odporúčame dlho neodkladať. Dôvodom je, že Google v rámci blogu informuje o závažnej bezpečnostnej chybe CVE-2022-1364.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Neodkladajte aktualizáciu vášho prehliadača

Spoločnosť v súvislosti s chybou hovorí, že ide o chybu v engine JavaScript V8, pričom o bezpečnostnej diere Google vie od 13. apríla. Spoločnosť v súvislosti s touto chybou nezverejnila žiadne ďalšie podrobnosti. Ďalej treba povedať, že len krátko na to, ako bola objavená, tak spoločnosť vydala bezpečnostnú záplatu, čo svedčí o závažnosti chyby.

Ako môžete nižšie čítať, tak Shane Huntley, šéf skupiny pre analýzu hrozieb spoločnosti Google, zdôraznil, že spoločnosť túto chybu rýchlo vyriešila.

Ako býva u Google zvykom, tak spoločnosť neposkytla bližšie informácie o chybe s cieľom, aby neponúkli výhodu hackerom, ktorí by mohli chybu potenciálne zneužiť. V prípade, že sa vám Chrome doposiaľ automaticky neaktualizoval, tak vám odporúčame navštíviť nastavenia prehliadača a prostredníctvom sekcie O prehliadači, aby ste si ho aktualizovali manuálne.

Bezpecnostna aktualizacia prehliadaca Chrome_verzia 100
Zdroj: Vosveteit.sk

Mimochodom, ide už o tretiu závažnú chybu, ktorú Google riešil v tomto roku v súvislosti s prehliadačom Chrome. Záverom treba povedať, že chyba bude pravdepodobne prítomnou aj v prípade ďalších prehliadačov, ktoré využívajú jadro Chromium.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close