Spravodajstvo

Google umožní v prehliadači Chrome „umlčať“ karty jednoduchým kliknutím. Táto nová funkcia je na ceste

Google zvažuje pridanie novej funkcie do Chromu, prostredníctvom ktorej budeme môcť stlmiť prehrávaný zvuk na pozadí kariet jedným kliknutím.

Automatické prehrávanie reklám, ale i videí potom, ako otvoríme internetovú stránku môže byť frustrujúce. Mnohé videá sa pritom spúšťajú s odstupom času, kedy reálne pracujeme už s iným oknom. V minulosti Google priniesol do prehliadača Chrome funkciu, prostredníctvom ktorej vieme jednoducho identifikovať okno, ktoré práve prehráva zvuk. Zdá sa však, že Google túto funkciu posunie na vyššiu úroveň, upozorňuje portál 9to5google.com.

Google chce zjednodušiť stlmenie zvuku, ktorý je prehrávaný na pozadí kariet

Google najnovšie pridal do vývojárskych verzií prehliadača Chrome možnosť interakcie s indikátorom zvuku, ktorý sa zobrazuje na karte, kde dochádza k prehrávaniu videa so zvukom. Používateľ potom, ako klikne na ikonu mikrofónu, tak môže pozastaviť, resp. opätovne spustiť prehrávanie zvuku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Chrome funkcia stlmenia zvuku
Via 9to5google.com

Funkcia je aktuálne dostupnou vo verzii prehliadača Chrome Canary pre Windows, Mac, Linux a Chrome OS zariadenia. Používatelia si ju môže zapnúť prostredníctvom vývojárskych funkcií potom, ako si dajú vyhľadať Tab audio muting UI control.

Treba však uviesť, že hoci sa funkcia zjavila v testovej verzii prehliadača, tak zatiaľ nie je nastálo „vytesanou“ a jej budúcnosť je ešte otázna. Dôvodom je, že Google zvažuje, že by možnosť stlmenia prehrávania zvuku presunul do globálnych nastavení prehrávania, ktoré sa používateľovi zobrazia potom, ako spustí napríklad video.

„Naším plánom je spustiť experiment s cieľom porovnať používanie stlmenia kariet s používaním globálneho ovládacieho prvku médií, aby sme pomohli určiť, či by používatelia skutočne používali túto funkciu, a ak áno, či by sme mali ovládací prvok umiestniť na pásik kariet alebo do globálneho ovládania médií.“ píše Google v súvislosti s novou funkciou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close