Google testuje v Mapách potenciálne nebezpečnú reklamu, ktorá ťa môže rozptyľovať počas šoférovania (aktualizované)

V aplikácii Mapy Google sa začali používateľom zobrazovať invazívne reklamy cez takmer polovicu obrazovky. Časť používateľov sa sťažuje, že je to nezodpovedné a nebezpečné.

GM thumbnail muž
Zdroj: Vosveteit.sk

AKTUALIZOVANÉ: Medzičasom vyplávala na povrch informácia, že Google netestuje nový formát reklamy v aplikácii Mapy. S najväčšou pravdepodobnosťou išlo len o chybu v aplikácií. Pôvodné článok si môžete prečítať nižšie.


Určite to poznáš, zapneš si na YouTube reklamy a medzi nimi ťa vyrušuje video. Srandy dajme teraz bokom. Jedna vec, ktorú používatelia vo všeobecnosti neznášajú, sú reklamy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Všadeprítomné reklamy čoraz viac zasahujú do obsahu na stránkach, vo videách a podobne. Je ich jednoducho priveľa. Jedna vec je, keď na stránke je primeraný počet reklám a druhá, keď ich je toľko, že k obsahu sa je problém dostať. Nehovor viac o tom, že sú čoraz agresívnejšie s cieľom upútať našu pozornosť.

Google (asi) testuje nový druh reklamy v populárnej aplikácii Mapy

Najnovšie portál phonearena.com s odvolaním sa na Anthony Higmana, ktorý na sociálnej sieti X.com zdieľal príspevok spolu so snímkou obrazovky z aplikácie Google Mapy, upozorňuje, že Google začal experimentovať s novým druhom reklám v rozhraní navigácie.

Možno aj ty si intuitívne zapínaš Mapy, keď nasadneš do auta, aby si videl, aké prekážky ťa čakajú na ceste z bodu A do bodu B.

Ako môžeš nižšie vidieť, tak počas navigovania, aplikácia Mapy zobrazila Higmanovi reklamu takmer na polovicu obrazovky s tým, aby sa zastavil v Royal Farms. Mapy mu následne ponúkli možnosť, aby si pridal zástavku do jeho trasy.

„Pozrite si tento divoký nový formát reklamy v aplikácii Mapy Google.

Zadal som trasu dole po brehu a potom, keď som prešiel okolo tejto čerpacej stanice, vyskočila táto reklama Royal Farms s nápisom „Pridať zastávku“,..“, píše Higman v príspevku nižšie.

S podobnou situáciou sa stretlo viacero používateľov

Zdá sa, že prípad vyššie nie je ale ojedinelý. Viacero používateľ poukázalo na to, že sa ocitlo v podobnej situácii. Dokonca uviedli, že tieto reklamy sú potenciálne nebezpečné a môžu spôsobiť aj nehodu, ak sa používateľ rozhodne reklamu vypnúť, resp. ju pridať medzi zástavky počas jazdy.

„Niekomu, kto riadi motorové vozidlo, je nezodpovedné a nebezpečné zobrazovať takéto reklamy. Takáto vec by mala byť zakázaná. Prečo nás nemôžete nechať na pokoji?“, hnevá sa jeden z používateľov na sociálnej sieti X.com.

Možno si teraz hovoríš, že v Google Mapách tieto reklamy doposiaľ boli, no nie je tomu celkom tak. Ak si natrafil v navigácii na reklamu počas šoférovania, tak tá bola zobrazená v spodnej časti a to len ako náhľad, pričom až po kliknutí na tento náhľad, sa otvorila, ako si mohol vidieť vyššie. Ide o takzvané „Promoted pins“ reklamy, ktoré propagujú rôzne služby počas šoférovania. Higman v jednom z ďalších príspevkov ale hovorí, že táto nová invazívna reklama na takmer polovicu obrazovky, sa mu zobrazila bez interakcie a zároveň, že mu zmizla až po 45 sekundách až minúte.

„Ďakujem Ginny! Áno, práve som čítal stránku podpory o propagovaných pinoch. Aj keď som na nič neklepol, táto reklama sa objavila, keď som šoféroval a sledoval pokyny do cieľa. Zmizla po 45 sekundách až minúte.“, uviedol.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre