Spravodajstvo

Google testuje novú sociálnu sieť „Shoelace“. Tentokrát so sústredením na „reálny život“

Google testuje novú sociálnu sieť Shoelace, ktorá na rozdiel od Facebooku či Twitteru vsádza na angažovanosť ľudí mimo virtuálneho prostredia

Mnohí si určite spomeniete na sociálnu sieť Google+, ktorá neslávne skončila v  druhej polovici minulého roka. Dôvodom bolo, že nebol o ňu jednoducho záujem zo strany používateľov. Avšak ani to, neodrádza spoločnosť Google od testovania novej sociálnej siete Shoelace (pozn. redakacie: Šnúrka). Informuje o tom portál Androidpolice.com.

Sociálna sieť Shoelace

Sociálna Shoelace má byť postavená na iných základoch, ako existujúce sociálne siete typu Facebook, Twitter a  ďalšie. Na rozdiel od nich, je Shoelace postavený na stretávaní sa s novými ľuďmi a rozširovania vášho okruhu priateľov, zatiaľ čo existujúce sociálne siete sa sústreďujú skôr na udržiavanie existujúcich vzťahoch. Základná myšlienka sociálnej siete je vytvorenie „okruhov“ priateľov na základe podobných záujmov, čo by im malo v konečnom dôsledku pomôcť k stretávaniu sa, napríklad na rôznych eventoch či podujatiach.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál Androidpolice píše, že aplikácia je momentálne vo fáze testovania a  dostupná je pre prvých vybraných testerov  vo vybraných regiónoch sveta. Taktiež sa zdá, že aplikácia je zatiaľ dostupná len pre verziu Androidu 8.0 a vyššie a iOS v11.0, alebo vyšší.

Aplikácia podľa všetkého ďalej vsádza na veľkú angažovanosť ľudí, resp. „dozorcov“. Sľubuje totiž aktualizácie každodenných akcií, čo si vyžaduje veľa ľudskej práce.

Ak by Vás aplikácia zaujímala viac, tak ju môžete stiahnuť z  tohto odkazu . Je však nevyhnutná manuálna inštalácia.

Mimochodom, možno ste si všimli podobnosť Shoelace so sociálnou sieťou Google Schemer, ktorá stroskotala na spätnej kontrole príspevkov od užívateľov. Tá tam bezpochyby je, pevne však veríme, že sa vývojári poučili, a  dnes sa budú vyvarovať chybám z minulosti.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close