APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google Telefón: Ktoré funkcie robia z tejto aplikácie jednu z najžiadanejších aplikácií svojho druhu?

Pozrite si prehľad tých najlepších funkcií, ktoré vyčnievajú nad funkciami konkurenčných aplikácií

V súčasnosti väčšina výrobcov smartfónov ponúka vo svojich zariadeniach predinštalovanú aplikáciu Telefón, ktorá plní svoj účel – telefonovanie. Jedna z aplikácií tohto druhu však vyčnieva nad ostatnými. Je ňou aplikácia Google Telefón. Tá bola po dlhú dobu dostupnou len pre hŕstku smartfónov, najmä pre telefóny Pixel a zariadenia zapojené v programe Android One. V apríli minulého roka ju však spoločnosť sprístupnila pre širokú verejnosť pričom dostupných je aj viacero prémiových funkcií z telefónov spoločnosti.

Aplikácia Telefón od Google, je jedným z najžiadanejších riešení

Prečo je však aplikácie Telefón od Google tak žiadanou a chválenou používateľmi? Odhliadnuc od jednoduchého používateľského rozhrania, sú to funkcie, ktoré robia aplikáciu tak výnimočnou. Ponúka totiž viacero funkcií, ktorými konkurenčné aplikácie nedisponujú.

Telefon App von Google
Telefon App von Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Identifikujte, kto vám volá  z neznámych čísiel a spam

Prvou a veľmi žiadanou funkciou je identifikácia neznámych čísiel, ktoré vám volajú. Spoločnosť za týmto účelom prepája databázu čísiel zo služby Moja firma s číslami, ktoré vám telefonujú. Ide o veľmi šikovnú funkciu, pomocou ktorej môžete identifikovať rôzne služby, od kuriéra, donášku jedla, cez lekára, až po rôzne inštitúcie, ktoré sa vás snažia kontaktovať. Funkciu je možné zapnúť pomocou jednoduchej cesty. Otvorte si nastavenia aplikácie (tri bodky v pravom hornom rohu). Následne zvoľte možnosť Nastavenia > Identifikácia volajúceho a spam > Zobraziť ID volajúceho a spamu.

Filtrujte spamové hovory

Ďalšia šikovná funkcia,  ktorá vyčnieva nad ostatnými, je možnosť filtrovania spamových hovorov. Tú zapnete v rovnakých nastaveniach, ako funkciu ID volajúceho. Nájdete ju pod položkou Filtrovať hovory, ktoré sú spam.

Google Telefon_funkcia spamovych hovorov_4
Zdroj: Vosveteit.sk

Táto funkcia sa stará o to, že keď vám volá číslo identifikované ako spam, tak vám nebude telefón vyzváňať. Avšak v histórii hovorov sa dostanete k číslam, ktoré sa vás snažili kontaktovať. Rovnako treba povedať, že spamové hovory môžete nahlásiť aj vy prostredníctvom histórie telefonátov. Mimochodom, pomocou tejto funkcie môžete odfiltrovať množstvo marketingových hovorov, s ktorými sa roztrhlo v poslednej dobe vrece.

Overené hovory

Overené hovory sú ďalšou funkciou, ktorá patrí medzi šikovnejšie. Spoločnosť o nej konkrétne uvádza:

„Firmy sa často spoliehajú na telefonické hovory, aby oslovili nových zákazníkov a obslúžili tých existujúcich. Zákazníci často neprijmú hovor, ak nepoznajú číslo. Obávajú sa, že by to mohol byť spam, alebo ešte horšie, podvod…“ píše spoločnosť vo svojom blogu. Ďalej dodáva: „Cieľom overených hovorov je vyriešiť tento problém prostredníctvom zobrazenie mena volajúceho, loga, dôvodu volania a overovacieho symbolu označujúceho, že spoločnosť bola overená spoločnosťou Google. Toto sa deje bezpečným spôsobom – Google po overení nezhromažďuje ani neuchováva žiadne informácie umožňujúce identifikáciu osôb.“ píše spoločnosť vo svojom blogu.“

Funkciu môžete rovnako zapnúť prostredníctvom sekcie Identifikujte hovory z neznámych čísiel a spam.

Miesta v okolí

Ďalšia funkcia, ktorú oceníte a to obzvlášť v neznámom prostredí, je Miesta v okolí. Pomocou tejto funkcie môžete vyhľadávať kontakty na služby vo vašom okolí, kde sa práve nachádzate. Potom, ako kliknete na možnosť ponuky vyhľadávania, tak bude stačiť napísať to, čo chcete vyhľadať. Napríklad „auto servis“ a podobne.  Následne vám aplikácia ponúkne dostupné kontakty.

Funkciu je však potrebné aktivovať pomocou nastavení aplikácie. Z dostupnej ponuky kliknite na možnosť Miesta v okolí a potom ju zapnite. 

Akú aplikáciu na telefonovanie používate vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch. 

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close