Návody

Google radí, ako sa pripraviť na dovolenku: Tieto nástroje neprehliadnite, uľahčia vám cestovanie!

Letné dovolenky sa blížia a mnohí si ich plánovanie nechávajú na poslednú chvíľu. Využite na to napríklad služby Googlu.

Čas letných dovoleniek sa nezadržateľne blíži. Niektorí majú dovolenku naplánovanú mesiace vopred, iní sa zas rozhodnú pár dní pred odchodom. Je ale jedno, aký typ cestovateľa ste, určite by ste mali využiť všetky dostupné služby na plánovanie dovolenky.

Plánovanie dovolenky pomocou Googlu

Google už dávno nie je iba o vyhľadávaní informácií. Ponúka komplexné služby aj v takej oblasti, akou je plánovanie dovolenky. Zrejme najdôležitejšou položkou je cena letenky. Na webe Letenky Google si viete zadať všetky potrebné parametre, ako dátum odletu, destináciu a podobne. Google vám následne ukáže ponuky jednotlivých prepravných spoločností.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
google letenky
Zdroj: vosveteit.sk

Zobraziť si viete taktiež vývoj cien na grafe, alebo si viete zapnúť sledovanie ceny (buď vo vami vybranom termíne, alebo kedykoľvek). Google vás v prípade zmeny cien bude informovať e-mailom.

Režim preskúmania

Chceli by ste niekam ísť, no neviete presne kam? Pomocou režimu preskúmania vám Google ponúkne najzaujímavejšie miesta, kam sa viete dostať z miesta vášho bydliska, prípadne najbližšieho letiska.

google preskúmať okolie
Zdroj: vosveteit.sk

Následne si viete v danom meste pozrieť ubytovanie, verejnú dopravu alebo zážitky a zaujímavé miesta, ktoré sa dajú navštíviť. V menu na ľavej strane po výbere mesta sa prekliknite na Hotely. To vám otvorí mapu, v ktorej pravom rohu sa viete prepínať medzi jednotlivými zobrazeniami. Samozrejmosťou sú aj filtre v hornej časti obrazovky, medzi ktoré patrí aj filtrovanie pomocou recenzií, čo vie byť pri výbere ubytovania alebo reštaurácie mimoriadne užitočné.

google hotely
Zdroj: vosveteit.sk

Pri výbere hotela je taktiež dôležitý údaj o tom, čo všetko je v jeho blízkosti. Pre túto informáciu zapnite tlačidlo v spodnej časti mapy, pomocou ktorého sa vám zobrazí územie, ktoré je od hotela vzdialené pešou vzdialenosťou (až do 30 minút). Túto oblasť vám vie Google zobraziť aj pre cestu autom.

google pešie okolie
Zdroj: vosveteit.sk

Všetky miesta si viete uložiť kliknutím na ikonu uloženia (dostupná pri fotke daného miesta). K tomuto miestu sa viete následne kedykoľvek vrátiť v aplikácii Google Mapy po otvorení menu a kliknutí na sekciu Vaše miesta.

google mapy uložené miesta
Zdroj: vosveteit.sk

Ak plánujete dovolenku, tak je ideálne hľadať na viacerých miestach. Google vie pomocou svojich služieb vykonať toto vyhľadávanie za vás, preto pri najbližšom plánovaní určite vyskúšajte aj jeho služby. Pevne veríme, že váš zážitok bude skvelý.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close