APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google prekladač mení dizajn: Pozrite sa, ako vyzerá nové a prepracované rozhranie aplikácie!

Google uvoľňuje aktualizáciu pre aplikáciu Google prekladač, ktorá dostáva nový vzhľad nesúci sa v dizajnovom jazyku Material You.

Posledné dni sme mohli čítať viacero správ o tom, že Google upravuje vzhľad viacerých svojich služieb. Išlo napríklad o úpravu vzhľadu Gmailu, alebo o úpravu dizajnu prehrávača videí v službe YouTube. Zdá sa však, že pri úprave vzhľadu týchto dvoch služieb Google nekončí. Najnovšie sa do pozornosti dostáva i aplikácia Google prekladač.

Google prekladač dostáva nový a moderný dizajn

Google prekladač v súčasnosti patrí medzi najpoužívanejšie prekladače na svete. Dôvodom je jednoduchosť používanie služby, ale i bohaté funkcie. Len nedávno sme upozorňovali napríklad na funkciu prekladu textu z fotografií prostredníctvom kamery smartfónu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na najnovšie zmeny súvisiace so vzhľadom aplikácie upozornil známy zahraničný redaktor Mishaal Rahman, ktorý na sociálnej sieti Twitter publikoval status, v ktorom píše o novom dizajne, ktorý Google distribuuje pre používateľov aplikácie. Rahman rovnako dodáva, že sa zdá, že Google uvoľňuje aktualizáciu i pre používateľov, ktorí vlastnia iný telefón, akú sú smartfóny Pixel.

My jeho slová môžeme len potvrdiť a to z dôvodu, že nový dizajn registrujeme už aj my a to hneď na niekoľkých zariadeniach. Zdá sa tak, že Google uvoľňuje nový vzhľad globálne a pre všetkých bez ohľadu na model telefónu. Rovnako treba uviesť, že hoci dizajn sa nesie v duchu dizajnového jazyka Material You, ktorý je doménou Androidu 12, tak dostupným je aj pre staršie verzie operačného systému. V našom prípade nový dizajn rozhrania sme zaevidovali v Androide vo verzii 11.

V závere nám nezostáva dodať nič iné, len aby ste si skontrolovali, či máte dostupnú poslednú verziu aktualizácie aplikácie. Ak nie, tak by ste mali navštíviť obchod Play a aktualizovať aplikáciu. Následne by ste mali mať dostupný nový vzhľad aplikácie.

Ako sa vám pozdávajú zmeny vo vzhľade rozhrania aplikácie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close