Google predstavuje 5 nových Android aplikácií so zameraním na digitálnu rovnováhu. Tu si ich môžete (zadarmo) stiahnuť

Google v rámci projektu Digitálny detox a Digitálna rovnováha predstavuje 5 nových, ktoré nás majú odpútať od (závislosti) smartfónov.

Google predstavuje 5 aplikaci pre digitalnu rovnovahu
Zdroj: vlastný

Spoločnosť Google relatívne nedávno sprístupnila novú funkciu pre Android smartfóny „Digitálna rovnováha“, ktorá má sprehľadniť to, ako využívame naše smartfóny. Portál androidpolice.com upozorňuje na ďalších 5 nových aplikácií, ktoré spoločnosť v spojitosti s Digitálnou rovnováhou sprístupňuje. Nižšie si môžete pozrieť ich prehľad.

5 nových aplikácií pre Digitálnu rovnováhu

Unlock Clock

Unlock Clock je v podstate živá tapeta na uzamknutej obrazovke, ktorá Vám zobrazuje počet odomknutí Vášho smartfónu v rámci jedného dňa. Po nainštalovaní aplikácie Vám pribudne v aplikácii Google Tapety možnosť nastavenia živej tapety s počtom domknutí smartfónu (pozn. redakcie: je potrebné si do smartfónu nainštalovať zároveň aj aplikácie Google Tapety).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Google Tapety - Digitalna rovnovaha
Zdroj: vlastný

We Flip – A Digital Wellbeing Experiment

We Flip – A Digital Wellbeing Experiment je ďalšou zaujímavou aplikáciou, ktorá slúži na spravovanie notifikácií, nie však tak ako si to pravdepodobne predstavujete. Jedná sa totiž o aplikáciu, ku ktorej sa majú pripojiť aj Vaši kolegovia či priatelia, s  ktorými spolupracujete alebo sa bavíte. Následne Vám aplikácia bude merať čas strávený „bez mobilu“. Počas tejto doby by Vám nemali chodiť ani notifikácie. Ak niekto sa pozrie na telefón, tak jednoducho sa prestane merať čas.

digitalwellbeingexperiments Google aplikacia
Zdroj: vlastný

Post Box

Post Box je veľmi zaujímavou aplikáciou, vďaka ktorej zostanete dlhšie sústredný bez vyrušovania mobilu. Určite sa tu nájde mnoho ľudí, ktorí pri každej notifikácii sa pozrú na telefón čo im prišlo, nuž v prípade využitia  aplikácie Post Box budete notifikácie dostávať (maximálne) 4-krát denne. Inými slovami, aplikácia zlučuje všetky notifikácie, ktoré potom posiela vo Vami preddefinovanom čase.

digitalna rovnovaha postbox
Zdroj: vlastný

Morph – A Digital Wellbeing Experiment

Morph – A Digital Wellbeing Experiment je netradičnou aplikáciou, ktorá je v  podstate „launcherom“, v ktorom si vytvoríte viacero režimov. Napríklad iný režim budete mať v práci, iný doma a podobne. Celkom zaujímavý nápad, čo poviete?

digitalna rovnovaha_digitalwellbeingexperiments.morph
Zdroj: vlastný

Desert Island – A Digital Wellbeing Experiment

Desert Island – A Digital Wellbeing Experiment je poslednou novo predstavenou aplikáciou. Je podstata založená na tom, že si vyberiete 7-základných aplikácií, s ktorými denne najčastejšie pracujete. Po 24-hodinách si budete môcť pozrieť podrobné štatistiky ako s nimi narábate.

Digitalna rovnovaha Deser Island
Zdroj: vlastný
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre