ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google odstránil populárny benchmarkový nástroj AnTuTu z Google Play. Mal na to závažný dôvod!

Plánujete otestovať výkon vášho Android smartfónu pomocou najpopulárnejšieho nástroja AnTuTu? Máte smolu, aplikáciu už tak ľahko nestiahnete

Zrejme najpopulárnejšia benchmarková aplikácia pre zariadenia s mobilným operačným systémom Android, AnTuTu, sa nadobro vyparila z obchodu Google Play. Po nedávnej aktualizácií sa zamestnanci spoločnosti Google rozhodli definitívne odstrániť aplikácie AnTuTu 3D Bench, AnTuTu Benchmark, ako aj aplikáciu AItutu Benchmark, ktorej cieľom bolo meranie výkonu „umelej inteligencie“. Vlastníci aplikácií, ktorými je čínska spoločnosť Cheetah Mobile, boli obvinení z porušovania ochrany osobných údajov a zobrazovania podvodných reklám, tvrdí zahraničný portál Android Police.

Vývojári za aplikáciou verejne známi nie sú

Spomínaná čínska spoločnosť nepatrí historicky medzi najpopulárnejšie spoločnosti, ktoré stoja za vývojom Android aplikácií. Spoločnosť Google mala Cheetah Mobile v „zuboch“ už niekoľko rokov, pričom ešte vo februári zakročil Google voči tejto spoločnosti naozaj rázne – odstránil všetky aplikácie, za ktorých vývojom stálo práve Cheetah Mobile. V prípade benchmarkových aplikácií AnTuTu bola však situácia výrazne odlišná. Aplikácie AnTuTu sú totižto oficiálne vlastnené spoločnosťou Beijing Antutu Technology Co. , ktorej generálny riaditeľ však vystupuje aj ako riaditeľ práve v spomínanej spoločnosti Cheetah Mobile. Je dosť možné, že ku oneskorenému odstráneniu aplikácií AnTuTu z obchodu Google Play došlo práve kvôli tomu, že väzby za aplikáciami AnTuTu boli naozaj náročné na rozlúštenie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť AnTuTu sa však ku odstráneniu aplikácií z obchodu Google Play nijako oficiálne nevyjadrila a to aj napriek tomu, že sú voči aplikáciám naozaj závažné obvinenia, či už ide o porušovanie ochrany osobných údajov, alebo zobrazovanie podvodných reklám v aplikáciách. Jedinou zmenou, ktorú spoločnosť AnTuTu aktuálne vykonala je, že na svojich stránkach zamenila linky na stiahnutie aplikácií za linky na APK aplikácie, ktoré si je možné stiahnuť a nainštalovať „poza chrbát“ obchodu Google Play.

Aplikácie boli odstránené len nedávno

Dátum odstránenia aplikácií známy nie je, no muselo sa tak stať niekedy v posledných dňoch, keďže v redakcii sme na aktuálne testovaný smartfón Galaxy Z Flip sťahovali AnTuTu Benchmark ešte počas minulého štvrtka. Ak máte aplikáciu vo svojom zariadení už nainštalovanú, nemalo by dôjsť ku jej znefunkčneniu. S budúcimi aktualizáciami sa však môžme s najväčšou pravdepodobnosťou už rozlúčiť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close