APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google Mapy dostávajú štyri nové funkcie. Dve z nich sú dostupné i v našom regióne

Google začal distribuovať štyri nové funkcie, z ktorých dve sú dostupne i v našom regióne.

Google Mapy vo všeobecnosti patria medzi najpopulárnejšie aplikácie v oblasti navigácie. Čoraz populárnejšími sú však i medzi „nešoférmi“, dôvodom sú bohaté funkcie, ktoré nám vedia v mnohých prípadoch zjednodušiť fungovanie. Najnovšie spoločnosť prostredníctvom svojho blogu predstavuje štyri nové funkcie, ktoré sa chystá pre koncových používateľov distribuovať v najbližších dňoch až týždňoch. Poďme sa spolu pozrieť na to, o čo konkrétne ide.

Area Busyness: Vyhnite sa davom ľudí

Area Busyness je jednou z nových funkcií, ktorej cieľom je dopomôcť nám, aby sme sa vyhli davom ľudí. Ide o funkciu, ktorá kombinuje dáta ohľadne rušnosti pohybu ľudí s cieľom, aby sme mohli zistiť ešte predtým, ako sa niekde vyberieme, či je v danej oblasti aktuálne ruch, alebo nie. Samozrejme, funkciu možno využiť i opačne a teda, ak vyhľadávate rušné miesta, môžete ich ľahko identifikovať prostredníctvom máp.

Area Busyness_ako frekventovane su miesta ktore sa chystame navstivit
Zdroj: Google blog

„Klepnutím na štvrť zobrazíte jej rušnosť v rôznych denných dobách spolu s reštauráciami, obchodmi a rekreačnými miestami (napríklad múzeom), takže sa môžete rozhodnúť, či ju chcete navštíviť. Funkciu Area Busyness začíname globálne sprístupňovať pre Android a iOS v čase tohtoročných sviatkov.“ popisuje funkciu Google.

Google sprístupňuje kartu Directory globálne

Druhou novinkou, ktorá bola doposiaľ dostupnou len pre vybrané regióny sveta, je karta „Directory“ v rozhraní aplikácie. Vo svojej podstate ide o podobnú funkciu, ako je Area Business. V tomto prípade môžete však zistiť ako rušné sú obchody a nielen to. Ďalej, Google je schopný sprostredkovať i informácie o obchodov, ktoré sa nachádzajú vo vybraných budovách významnejšieho charakteru. Rovnako nám umožní v týchto budovách filtrovať i typy obchodov. Používateľ si tak môže jednoducho pozrieť, či v budove sa nachádza služba, ktorú hľadá, alebo nie. Ide o budovy ako sú napríklad letiská, obchodné centrá a podobne. Spolu s týmito informáciami bude zobrazovať i ďalšie užitočné podrobnosti, napríklad na ktorom poschodí sa nachádza obchod, jeho otváracie hodiny a podobne.

Google Mapy_podrobnosti o obchodoch
Zdroj: Google blog

Nákupný list a vyzdvihnutie potravín

Ďalšou novinkou, tentokrát bohužiaľ nedostupnou pre náš región, je možnosť vytvorenia objednávky u predajcov potravín, prostredníctvom ktorej môže používateľ sledovať stav objednávky, zdieľať odhadovaný čas, kedy si vyzdvihne objednávku a podobne a to všetko z rozhrania aplikácie Google Mapy.

manazovanie objednavok potravin v aplikacii Google Mapy
Zdroj: Google blog

Cenové mapy reštaurácií

Rovnako, i v tomto prípade ide o funkciu, ktorá nie je v našom regióne dostupnou. Google predstavil funkciu, prostredníctvom ktorej sa môžu používatelia dozvedieť o rozsahu cien jedál naprieč rôznymi reštauráciami.

Google Mapy cenove rozpatie jedal v restauracii
Zdroj: Google blog

„Aby sme vám pomohli rýchlo nájsť reštauráciu, ktorá vyhovuje vášmu rozpočtu, začnú sa vám zobrazovať cenové rozsahy reštaurácií v USA na základe príspevkov od iných používateľov Máp Google.“ opisuje funkciu Google.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close