APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google Mapy budú pravdepodobne už čoskoro zobrazovať novú vrstvu máp. Informovať bude o COVID-19

V Google Mapách by mohla byť čoskoro dostupná nová vrstva máp „Covid-19 Info“

Nie tak dávno sme vám priniesli interaktívnu COVID-19 mapu, ktorá monitoruje aktuálnu situáciu na území Slovenska. Zatiaľ čo vo vybraných regiónoch sveta sa situácia okolo COVID-19 upokojuje, tak v iných častiach sveta naberá šírenie tohto ochorenia na obrátkach. Mnoho krajín sa preto pripravuje na druhú vlnu, výnimkou nie je ani Slovensko, kde v posledných týždňoch pribúdajú počty nakazených ľudí vo vyššej miere, ako tomu bolo v minulosti.

Google v súvislosti so šírením COVID-19 zaviedol niekoľko opatrení, ktoré mali situáciu mierne zlepšiť v tých najkritickejších časoch. Spomenúť si môžeme napríklad na pomoc reštauračným zariadeniam, ktoré dostali v rozhraní máp extra mediálneho priestoru s cieľom, aby boli schopné ekonomicky ustať reštrikcie zo strany vlád. Napríklad pribudli informácie o rozvoze jedál, či o možnosti vyzdvihnutí jedla a podobne.

Nová vrstva máp „COVID-19 Info“ bude dostupnou aj v Európe

Známa reverzná inžinierka Jane Manchun Wong, ktorá v pravidelných intervaloch upozorňuje na rôzne (ešte) neaktívne funkcie, ktoré sú schované v kódoch aplikácií, najnovšie upozorňuje na ďalšiu zaujímavú funkciu. Ako môžete vidieť nižšie, tak v Google Mapách pribudne nová vrstva máp „COVID-19 Info“, ktorá bude používateľov informovať o aktuálne situácii v jednotlivých krajinách.

Prvý snímok v publikovanom statuse nižšie odhaľuje regióny USA, v ktorých situácia sa dramaticky zhoršuje. Druhý snímok, ktorý zachytáva Európu zas prezrádza, priemerný počet novonakazených ľudí v prepočte na 1000 obyvateľov. Okrem iného môžeme vidieť aj informáciu, či v krajine je trend v spojitosti s novými prípadmi rastový, alebo skôr na ústupe.

V súčasnosti nepoznáme informáciu, kedy Google uvoľní novú vrstvu máp pre širokú verejnosť. Na druhej strane treba povedať, že spoločnosť v súvislosti s COVID-19 pracuje na plné obrátky a nové funkcie, ktoré pomáhajú šíriť informácie a prípadne zmierňovať dopady tohto ochorenia, uvoľňuje rýchlym tempom.  V  každom prípade, nová vrstva máp by mohla priniesť viac informácií v prehľadnejšej podobe, ako to vyzerá v okolitých krajinách.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close