Google Gemini, revolučnú AI, stiahnete do smartfónu už aj u nás. Tu je odkaz, kde túto umelú inteligenciu nájdete

Google sprístupnil aplikáciou s umelou inteligenciou Gemini pre Európanov. Aplikáciu stiahnete z Obchodu Play.

Google Gemini android aplikacia
Possessed Photography / unsplash.com, úprava Vosveteit.sk

Umelá inteligencia je fenoménom dnešnej doby. Túto éru bezpochyby odštartovala služba ChatGPT, ktorá je dostupnou celosvetovo už nejaký ten rok. Pri jej uvedení na trh, bola hneď dostupnou aj v našom regióne a v Slovenčine na rozdiel od iných obdobných služieb. To je pravdepodobne aj dôvod, prečo sa jej tak náramne darí.

Google v reakcii na ChatGPT priniesol umelú inteligenciu Bard, ktorú neskôr premenoval na Gemini. Medzičasom sa táto služba dostala do viacerých produktov spoločnosti. Dostupnou je aj cez počítač, no mobilná aplikácia dlho chýbala, to sa ale najnovšie mení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google Gemini stiahnete už z Google Play

Najnovšie sa v Obchode Play objavila aplikácia Gemini od spoločnosti Google, ktorá je dostupnou už aj pre Európanov. Doposiaľ si ju bolo možné stiahnuť len za ďalekou mlákou.

„Aplikácia Gemini je teraz dostupná v krajinách ako Spojené kráľovstvo, Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Švédsko, Švajčiarsko a ďalšie.“, uvádza gigant na stránke umelej inteligencie.

Pre tých, ktorí nevedia, tak Gemini je obrovský jazykový model, ktorý vám vie odpovedať prakticky na čokoľvek, čo sa ho opýtate a to len v priebehu pár sekúnd na to, ako mu položíte otázku. Rovnako s touto umelou inteligenciou môžete viesť konverzácie a požiadať ju napríklad, aby vám určité veci vysvetlila hlbšie do detailov a podobne.

Samotnú aplikáciu môžete stiahnuť z Obchodu Play cez odkaz nižšie.

„Aplikáciu Gemini si môžete stiahnuť z obchodu Android Play Store alebo ju vyskúšať v aplikácii Google pre iOS.“, dopĺňa spoločnosť.

Google Gemini
Google Gemini
Developer: Google LLC
Price: Free

Pri prvom spustení aplikácie, vás Gemini vyzve, aby ste osobného asistenta Google nahradili umelou inteligenciou Gemeni. Bez ohľadu, či to spravíte alebo nie, tak už po pár sekundách môžete Gemini klásť prvé otázky, aké vás zaujímajú.

Treba ale povedať, že predvolene je Gemini nastavený v Angličtine, no pomocou pár klikov, môžete zmeniť predvolený jazyk na iný. Druhým dychom treba uviesť, že Slovenčina aktuálne nie je podporovaná, ak chcete zadávať umelej inteligencii pokyny. No na výber máte viacero svetových jazykov, ku ktorým sa dostanete pomocou cesty nižšie. Ak teda napríklad hovoríte nemecky, francúzsky, rusky alebo iným z 19 podporovaných jazykov, tak s umelou inteligenciou sa môžete aj porozprávať.

Ako zmeniť predvolený jazyk Gemini

Nižšie sa môžete pozrieť, ako môžete zmeniť predvolený jazyk na jeden z podporovaných.

  • Kliknite na profilový obrázok.
  • Potom otvorte Nastavenia aplikácie.
  • Následne z ponuky vyberte možnosť jazyky (Languages).
  • Kliknite na možnosť Pridajte si jazyk.
Google Gemini ako zmenit jazyk
Zdroj: Vosveteit.sk

Druhým dychom treba uviesť, že Google sľubuje dostupnosť ďalších jazykov. No presný dátum, kedy sa to stane, neuviedol. Pevne veríme, že to nebude trvať dlho.

„Viac jazykov a viac krajín bude podporovaných už čoskoro,..“, hovorí gigant na svojom webe.

Čo sa týka dostupnosti aplikácie pre iOS, tak aplikácia tam zatiaľ nie je dostupnou, no majitelia iOS telefónov, si môžu umelí inteligenciu vyskúšať cez aplikáciu Google.

Pevne veríme, že tip na aplikáciu vás oslovil a dáte jej šancu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre