Google Fotky prichádzajú s možnosťou vyhľadávania fotografií s odfoteným textom

Za najnovšou funkciou stojí opäť pokročilý nástroj Google Lens

Google Photos
Zdroj: Vosveteit.sk

Obľúbená aplikácia Fotky Google dostáva ďalšiu, naozaj vynikajúcu vyhľadávaciu funkciu, vďaka ktorej môžete ušetriť zbytočný čas strávený hľadaním vybraných fotografií. Pokročilá umelá inteligencia v spolupráci s funkciou Google Lens totižto už čoskoro umožní vyhľadávanie textu v samotných fotografiách.

Za novou funkciou stojí technológia OCR

Ako informuje zahraničný portál Techradar.com, za funkciou stojí pokročilá technológia optického rozpoznávania znakov (OCR), ktorá umožňuje vyhľadávanie textu vo Fotkách Google. Akonáhle vyhľadáte vybrané fotografie, text môžete označiť pomocou zaužívanej funkcie Google Lens, ktorá umožňuje jeho následné skopírovanie. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Funkcia sa dostane do obehu už čoskoro

O novej funkcii pôvodne prvotne informovalo niekoľko používateľov na sociálnej sieti Twitter, pričom na ich príspevky po niekoľkých hodinách zareagoval aj oficiálny účet Fotky Google, ktorý následne zverejnil informácie o funkcii aj vo svojom hlavnom feede. Ako sa uvádza v samotnom oficiálnom Tweete, funkcia by sa mala objaviť v aplikácii Fotky Google pre Android aj web už behom niekoľkých dní. O jej dostupnosti na platforme iOS zatiaľ reč nebola. 

Dostupná je aj v našich končinách

fotky google vyhladavanie na zaklade textu_opt
Zdroj: vlastný

I keď spoločnosť Google neinformovala o bližšej dostupnosti v našich končinách, no funkciu sme na jednom z našich zariadení vyskúšali už dnes, takže ju takmer určite časom obdržia všetci používatelia aj u nás, či v susednom Česku. Medzi podporovanými jazykmi sa nachádza už v týchto dňoch aj slovenčina a čeština, čo sme otestovali na vlastnej koži a na základe prvotných skúseností musíme povedať, že funkcia funguje naozaj bezproblémovo.

Fotky Google
Fotky Google
Developer: Google LLC
Price: Free
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre