APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google Fotky ponúknu nový spôsob zobrazovania fotografií a videí. Inšpiráciu našli v telefónoch Huawei

Fotografie a videá budeme môcť prehľadávať aj podľa lokality, podľa toho kde boli vytvorené.

Google pracuje na novej a vcelku žiadanej funkcii pre mobilnú aplikáciu Fotky. Konkrétne ide o možnosť zobrazenia fotografií a videí podľa lokality, kde boli vyhotovené.

Huawei túto funkciu už ponúka

Podobnú funkciu ponúkajú aj nové mobilné smartfóny spoločnosti Huawei. Ako môžete vidieť nižšie, tak galéria smartfónu P40 Pro  (vrátane ďalších smartfónov spoločnosti Huawei) je schopná zobraziť fotografie a videá na mape, podľa lokality kde boli vytvorené. Funkcia funguje za podmienky, že máte v telefóne nastavené ukladanie informácie o polohe v metadátach fotografie (pozn. redakcie: funkcia sa nastavuje v rozhraní kamery).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google Fotky ponúknu rovnakú funkciu

Portál xda-developers.com poukazuje na to, že spoločnosť Google pracuje na rovnakej funkcii ako ste mohli vidieť vyššie. Portál píše, že funkciu zaevidovali vo verzii aplikácie 4.52. Podľa náhľadov, ktoré portál publikoval, aplikácia ponúkne túto funkciu priamo na úvodnej stránke, kde používateľ uvidí náhľad mapy spolu s fotografiami.

Xda-developers.com ďalej píše, že používatelia uvidia informáciu o polohe aj v prípade otvorenia individuálnej fotografie. Znamená to, že po otvorení vlastností fotografie alebo videa uvidíte mapu spolu s lokalitou, kde bola fotografia, resp. video vytvorené.

Google Fotky_informacie o polohe_3 (1)
Zdroj: xda-developers.com

Zároveň však treba dodať, že na to aby funkcia fungovala korektne, tak musíte mať povolené zaznamenávanie  polohy v metadátach fotografie.

Fotky Google
Fotky Google
Developer: Google LLC
Price: Free
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close