ANDROIDNávodySpravodajstvo

Google do prehliadača Chrome zakomponoval možnosť vygenerovania QR kódu navštívenej stránky

Vygenerovanie QR kódu s URL adresou nebolo nikdy jednoduchšie

Existuje viacero spôsobov, ako môžete zdieľať odkazy na internetové stránky pomocou smartfónu. Napríklad môžete skopírovať odkaz a odoslať ho prostredníctvom e-mailu, či inej konverzačnej aplikácie. Existuje však ešte jeden spôsob, ktorý je vcelku nový, a je ho možné aktivovať pomocou experimentálnych funkcií prehliadača Chrome.

Takto vytvoríte QR kód z otvorenej stránky pomocou prehliadača Chrome

Jeden z najnovších spôsobov, ako môžete zdieľať URL adresy s ľuďmi na okolí vás, je pomocou vygenerovania QR kódu. Za týmto účelom existuje viacero služieb tretích strán, pričom Google túto funkciu najnovšie zakomponoval aj do prehliadača Chrome. Je ju však potrebné manuálne aktivovať prostredníctvom experimentálnych funkcií.

Najprv si otvorte internetový prehliadač Chrome. Následne otvorte adresu „chrome://flags“, prostredníctvom ktorej otvoríte ponuku s experimentálnymi funkciami.

V ďalšom kroku vyhľadajte položku „Sharing Hub“ a zmeňte prednastavenú hodnotu na „Enabled“. Hoci vás prehliadač vyzve k reštartovaniu, tak ešte počkajte. Rovnakým spôsobom teraz vyhľadajte „QR Code“. Rovnako túto funkciu zapnite. Teraz môžete reštartovať prehliadač.

Samotný QR kód následne vygenerujete prostredníctvom možnosti zdieľania stránky. Urobíte tak pomocou otvorenia Nastavení prehliadača (tri bodky v pravom hornom rohu) > zvoľte možnosť „Zdieľať“ > a následne v rámci ponuky uvidíte možnosť „QR kód“. Po kliknutí na túto možnosť vám Chrome vygeneruje QR kód, ktorý ak zosnímate kamerou druhého smartfónu, tak sa vám otvorí stránka (pozn. redakcie: na zosnímanie QR kódu môžete použiť snímač QR kódov alebo aplikáciu Google Lens. Prípadne môžete rovnakým spôsobom ako ste QR kód vygenerovali zoskenovať druhým zariadením. Potrebné je však prepnúť vo vrchnej časti obrazovky možnosť „Zdieľanie“ na „Vyhľadať“. Následne sa vám rozhranie prehliadača prepne do režimu skenera QR kódov). Samotný QR kód môžete rovnako stiahnuť a prípadne ho poslať, či nahrať na internet a podobne.

Funkciu vygenerovania QR kódu sme zapli vo verzii prehliadača Chrome 86.0.4240.1285. V prípade, ak máte staršiu verziu prehliadača, tak pomocou odkazu nižšie si ho môžete aktualizovať.

Chrome: rýchly a bezpečný
Chrome: rýchly a bezpečný
Developer: Google LLC
Price: Free
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close