APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google Chrome prichádza s funkciou, ktorú určite oceníte. Väčšina na ňu narazila už v smartfónoch

Najnovšia testovacia verzia prehliadača Chrome Canary prináša novú funkciu s názvom Google Lens Region Search.

Službu Google Lens zrejme dobre pozná väčšina používateľov mobilného operačného systému Android. Populárna aplikácia umožňuje inteligentné vyhľadávanie priamo prostredníctvom fotoaparátu, či už potrebujete preložiť neznámy text, identifikovať rastlinu na lúke, vypočítať jednoduchý matematický vzorec alebo vyhľadať neznámy produkt na internete. Populárnu službu však konečne nájdeme aj v rámci desktopového prehliadača Google Chrome, informuje portál Techradar.com.

Google Lens Region Search prichádza do prehliadača Chrome

Desktopová verzia služby Google Lens ponesie v rámci internetového prehliadača Chrome špeciálne označenie Lens Region Search. Čiastočná zmena zasiahla aj integrované funkcie služby Lens Region Search, ktorá, pochopiteľne, funguje na internetových stránkach o čosi zložitejšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V prvom kroku je totižto službu nutné spustiť pomocou pravého tlačidla na myši a v kontextovom menu kliknúť práve na položku Lens Region Search. Následne funkcia umožní označiť vami vybraný text, obrázok, či iné položky priamo na danej internetovej stránke. Po úspešnom vystrihnutí požadovaného textu alebo obrázku služba vyhľadá podobné obrázky, produkty, či umožní preložiť vyznačený text alebo jednoducho vyjme text z obrázku.

Podobnú službu nájdeme v rámci prehliadača Edge

Ak sa vám zdá, že ste na podobnú funkciu už v minulosti narazili, možno to bolo práve pri používaní internetového prehliadača Microsoft Edge. Práve ten totižto disponuje podobnou funkciou, ktorá nesie názov „Search with Screenshot“. V rámci prehliadača Edge funguje táto služba viac menej podobne. Svoju úlohu v tom určite zohráva aj fakt, že prehliadač Edge je postavený na jadre Chromium, ktoré je logicky základným kameňom prehliadača Chrome od spoločnosti Google.

Aktuálne iba pre hŕstku používateľov

Ako sme už uviedli v úvode, nová služba je dostupná iba pre najnovšiu testovaciu verziu prehliadača Chrome Canary. Ide o špeciálnu testovaciu verziu, ktorú si môžu stiahnuť aj bežní používatelia. Nie je tak vylúčené, že novú funkcionalitu si môžete otestovať aj vy v prípade, že túto verziu prehliadača Chrome používate. Ak áno, funkciu si musíte zapnúť ručne nasledujúcim spôsobom. Verziu Chrome Canary si môžete stiahnuť aj priamo na stránkach prehliadača Chrome.

  • Zapnite prehliadač Chrome Canary a do vyhľadávacieho riadku zadajte chrome://flags.
  • Vyhľadajte „Enable Lens Region Search“ v rámci zobrazenej ponuky.
  • V menu pri vyhľadanej položke zvoľte položku Enabled a reštartujte prehliadač Chrome.
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close