SpravodajstvoTechnológie

Google Chrome dostane zabudovaný anti-vírus, dostupný bude iba na Windows zariadeniach

Celosvetovo najpoužívanejší internetový prehliadač Google Chrome prichádza s ďalšou novinkou. Do obľúbeného prehliadača sa v priebehu pár dní dostane zabudovaný anti-vírus, nazývaný Chrome Cleanup. Bude súčasťou prehliadača na zariadeniach s operačným systémom Windows. Váš počítač má pravidelne skenovať a ešte viac zabezpečovať ochranu celého systému, ako aj samotného prehliadača.

Chrome Cleanup bude každý deň skenovať Váš počítač a bude vyhľadávať potencionálne nebezpečné súbory. Pokiaľ bude v počítači zaznamenaný škodlivý softvér, Cleanup Vám dá automaticky vedieť prostredníctvom dialogového okna, cez ktoré dokážete softvér pomocou jedného tlačidla vymazať alebo vložiť do karantény. Pokiaľ si nieste istý, či chcete softvér vymazať (môžno ide o nejaký crack atď), môžete stlačiť tlačidlo Detaily, ktoré Vám o nájdenom softvére povie niečo viac. Pokiaľ Chrome Cleanup vo Vašom počítači nájde naozaj veľkú hrozbu, softvér bude automaticky odstránený.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Google

Spoločnosť Google na svojich stránkach uvádza, že Chrome Cleanup je výsledkom výbornej spolupráce ich spoločnosti a slovenskej firmy ESET. V Google blogu sa píše: „Odteraz dokážeme detekovať a odstraňovať škodlivý obsah ešte rýchlejšie a jednoduchšie, pre našich používateľov bude Chrome Cleanup naozaj vynikajúcim pomocníkom.“ Prehliadač s novým anti-vírusom dokáže zablokovať a upozorniť na stránky/aplikácie, ktoré sa chceli pokúsiť o zmenu nastavení prehliadača, poprípade už Chrome Cleanup. Táto funkcia vyzerá byť zrejme tou najpodstatnejšou, keďže sa na internete pohybuje obrovské množstvo používateľov, ktorí vôbec nemajú potuchy, na čo klikajú.

Zdroj: Google

Spoločnosť Google na niektoré slabšie miesta operačného systému Windows 10 a Windows Defenderu poukazuje už dlhšiu dobu, tak sme zvedaví či tieto „diery“ vykryje Chrome Cleanup. Aktualizácia s novým toolom v prehliadači Google Chrome sa do obehu dostáva už od 16. októbra, no medzi používateľov sa dostane v niekoľkých vlnách.

Zdroj: Google

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close