Google by mohol zakomponovať AI do aplikácie pre posielanie správ: Takto by to mohlo fungovať!

AI bude pravdepodobne vedieť automaticky odpovedať na správy v populárnej aplikácii od spoločnosti Google. Zatiaľ je to v štádiu vývoja.

SMS Spravy_aplikacia Google
Zdroj: Vosveteit.sk

Po tom, čo technologických nadšencov zaujal nástroj ChatGPT od spoločnosti OpenAI, začali viaceré spoločnosti pracovať na vlastnom AI modeli. Príkladom je aj Microsoft, ktorý zakomponoval umelú inteligenciu napríklad do prehliadača Edge a vyhľadávača Bing, čo sa okamžite odrazilo na počte používateľov ich produktov. Svoj vlastný AI nástroj však vytvára aj spoločnosť Google, ktorá ho má nazvať Bard. Ako bude vyzerať finálna verzia tohto AI nástroja môžeme zatiaľ len špekulovať, no zdá sa, že sa tento nástroj od Googlu dostane aj do ďalších produktov. Ako nás totiž informuje portál androidauthority.com, tak umelá inteligencia bude vedieť dokonca odpovedať na správy miesto nás. Akým spôsobom bude toto zaradenie AI do správ vyzerať? Na to sa teraz pozrite spolu s nami!

Google Správy majú získať prístup k AI

Predstavte si situáciu, kedy by umelá inteligencia odpovedala na správy miesto vás. Len jej dáte príkaz nejakým spôsobom odpovedať, stanovíte kritériá a umelá inteligencia sa postará o správne naformulovanie odpovede. Znie to zvláštne, však? Podľa všetkého však v súčasnosti Google pracuje na tom, aby sa AI stala súčasťou aplikácie pre odosielanie SMS či RCS správ, ktorú využíva veľké množstvo používateľov. Niekedy totiž odpoveď ako „okej“ či „áno“ nestačí a je vhodné vašu správu predĺžiť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
RCS Google spravy
Zdroj: Vosveteit.sk, Logo RCS správy (koláž)

O správnu formuláciu viet by sa mohol postarať práve Bard, ktorý je AI nástrojom od spoločnosti Google. V súčasnosti je táto možnosť len v štádiu testovania a nevieme, kedy by sa prvá verzia AI odpovedí mohla dostať aj medzi používateľov alebo aspoň prvých testerských používateľov. Aplikácia Správy od Googlu však patrí bezi najpoužívanejšie alternatívy pre posielanie správ a ak by sa nakoniec táto funkcia dostala na verejnosť, dokázala by zmeniť spôsob, akým bežne komunikujeme.

Umelá inteligencia by sa mohla dostať aj do ďalších nástrojov

Zaradenie umelej inteligencie do aplikácie pre posielanie správ by nemuselo byť jediným krokom, ktorý Google v tomto smere spraví. Americký gigant by si mohol vziať za vzor spoločnosť Microsoft, ktorá priniesla AI do viacerých nástrojov. Nedávno sme si mohli všimnúť, že Microsoft zaradil AI chatbota aj do aplikácie Skype, čím si opäť rozšíril pole pôsobenia.

Bing AI chatbot v Skype
Zdroj: Vosveteit.sk

Už teraz sa rozpráva o tom, že by sa AI mohla zaradiť aj do Gmailu, kde by vedela formulovať celé e-maily. Ako však bude Google postupovať v otázke zaraďovania umelej inteligencie do svojich nástrojov zatiaľ nevieme. Bard stále nie je vo finálnej verzii a jeho vývojári na ňom majú svedomito pracovať. Zaradenie AI do aplikácie Správy by však mohlo nahradiť rýchle odpovede, ktoré by boli odrazu vždy unikátne.

Privítali by ste automatické odpovede generované umelou inteligenciou? Alebo nie ste príliš fanúšikmi takýchto nástrojov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre