Google Asistent po novom ponúkne funkciu, ktorá nám uľahčí jej každodenné používanie

Google Asistent má konečne priniesť funkciu, ktorá umožní naplánovať používanie produktov inteligentnej domácnosti podľa rozvrhu.

Google Duplex
Zdroj: 9to5google.com

Ak používate aplikáciu Google Asistent, určite vám neuniklo, že sa v poslednej dobe orientuje vo väčšej miere i na ovládanie inteligentnej domácnosti. Táto aplikácia nám doteraz ponúkala mnoho možností, ktoré nám častokrát uľahčovali využívanie technológií. Či už sa rozprávame už o spomínanom ovládaní produktov smart domácnosti, vyhľadávaní informácií na internete, ovládaní hudby či volaní našim známym, asistentovi od spoločnosti Google stále niečo chýbalo. No ako nás informuje portál Androidpolice.com, funkcia s názvom Daylong Routines prichádza na verejnosť.

Naplánovanie rutiny nebolo nikdy jednoduchšie

Technológie sa každým dňom posúvajú vpred a dnes už by sme ťažko hľadali modernú domácnosť bez nejakej inteligentnej „hračky“. Tie však i napriek ich inteligencii musíme ovládať a i keď to ide i na diaľku, možnosť plánovania by nám určite ich používanie uľahčilo. A práve táto funkcia má už čoskoro zamieriť do aplikácie Google Asistent.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Keď sa pozrieme na využitie tejto funkcie, jej aktivácia bude jednoduchá. Pri spúšťaní aplikácie Google Asistent vám váš pomocník ponúkne naplánovanie aktivácie služieb vašich produktov. Takto si budete môcť naplánovať napríklad zapínanie svetla v domácnosti každý deň o šiestej hodine večer a ich vypínanie neskôr v noci.

Funkcia vás môže ochrániť i počas vašej dovolenky

Poznáte tie prípady, kedy odídete na dovolenku a váš dom sa stane terčom pre potenciálnych zlodejov. S aplikáciou Google Asistent a jej novým naplánovaním rutiny vám môže vaša domácnosť pravidelne „ožiť“ a vzbudiť tak dojem, že v dome stále niekto je.

S funkciou Daylong Routines sme tak o krok bližšie k plnej automatizácii. Naše domácnosti budú schopné robiť úkony i za nás a pred príchodom z práce za vás zapnúť kúrenie, svetlá a možno i pripraviť večeru. Možností ako túto funkciu využiť je viacero. V každom prípade nás bude vedieť oslobodiť od neustáleho zapínania spotrebičov, ktoré sa budú vedieť v určitý čas aktivovať samé.

Aké produkty inteligentnej domácnosti využívate vy? A využijete i túto novinku od Google Asistenta? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre