Spravodajstvo

Generálneho riaditeľa Intelu načapali, udržiaval dlhodobý vzťah so zamestnankyňou. Takto s ním zatočila spoločnosť!

Spoločnosť Intel dnes oznámila, že generálny riaditeľ spoločnosti a člen predstavenstva Brian Krzanich odstúpil z oboch funkcií. V priebehu vyšetrovania interným aj externým právnym poradcom spoločnosť Intel zistila, že Brian Krzanich viedol konsenzuálny vzťah so zamestnankyňou spoločnosti Intel. Bohužiaľ, jedná sa o tvrdé porušenie zásad spoločnosti, ktoré sa vzťahujú aj na tých najvyšších manažérov. Po odstúpení Briana Krzanicha sa konalo náhle zasadnutie predstavenstva spoločnosti,  ktoré rozhodlo, že do funkcie dočasného riaditeľa spoločnosti Intel, bude dosadený momentálny riaditeľ finančného oddelenia, Robert Swan.

Vyhlásenie predstavenstva spoločnosti Intel

„Rada sa dôrazdne zasadzuje za stratégiu spoločnosti Intel a sme presvedčení v schopnosti Roberta Swana viesť spoločnosť po dobu, kedy budeme dôkladne hľadať nového generálneho riaditeľa. Bob Swan bol užitočný pri vývoji a realizácii stratégie spoločnosti Intel a vieme, že spoločnosť bude v týchto oblastiach hladko napredovať aj naďalej. Vážime si prínos Briana Krzanicha pre spoločnosť Intel, „ povedal predseda Intelu Andy Bryant.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Robert Swan sa teší na opätovnú dominanciu na trhu

„Transformácia Intelu na data-centrickú spoločnosť  je v plnom prúde a naše tímy vytvárajú skvelé produkty, spoločnosť zaznamenáva výrazný rast a vynikajúce finančné výsledky. Tešíme sa, že spoločnosť Intel bude naďalej dominovať trhu, „ povedal Robert Swan, dočasný generálny riaditeľ spoločnosti Intel.

Trvalý post generálneho riaditeľa tak skoro obsadený nebude

Spoločnosť Intel medzičasom oznámila, že má zavedený naozaj rozsiahly proces pri výbere nových kandidátov. Intel už začal hľadať nového generálneho riaditeľa a vyberá si z viacerých interných, ale aj externých kandidátov. Nový proces bude ale zrejme výrazne časovo náročnejší a dočasný generálny riaditeľ si vo svojom kresle určite zopár týždňov určite posedí.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Wikimedia)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close