ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYAutáSpravodajstvo

Funkcia z telefónov Pixel, ktorá zachraňuje životy, by mohla čoskoro zavítať aj do ďalších Android smartfónov

Vstavaná aplikácia Osobného zabezpečenia v Android telefónoch naznačuje príchod funkcie, ktorá je nateraz exkluzívne dostupnou len pre telefóny Pixel.

Telefóny Pixel, za ktorých vývojom stojí spoločnosť Google, vo všeobecnosti patria medzi špičkové zariadenia. Dôvodom je, že okrem najnovšej verzie Androidu, či dokonalej optimalizácie systému, disponujú aj funkciami, ktoré v iných telefónoch nenájdeme.

Dlho tak bolo v prípade aplikácie Google Kamera, ktorá sa pokladá za jednu z najlepších fotoaplikácií na trhu. V súčasnosti ju možno prostredníctvom rôznych portov nainštalovať aj do smartfónov tretích strán.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál Androidcentral.com najnovšie upozorňuje, že do Android zariadení by mohla v dohľadnej dobe zavítať ďalšie exkluzívna funkcia z telefónov Pixel. Portál sa konkrétne odvoláva na zistenia bývalého šéfredaktora portálu xda-developers.com, Mishaal Rahmana, ktorý dnes šéfuje blogu esper.io.

Android zariadenia budú schopné detegovať autonehodu

Rahman na sociálnej sieti Twitter poukázal na novú verziu vstavanej aplikácie Osobného zabezpečenia (2022.05.25), v ktorej objavil útržky kódov naznačujúce, že aplikácia ponúkne funkciu detekcie Dopravných nehôd.

Funkcia detekcie dopravných nehôd funguje spôsobom, že potom, ako zariadenie prostredníctvom rôznych senzorov zaznamená, že došlo k dopravnej nehode, tak sa vás opýta, či potrebujete pomoc. V prípade, ak používateľ nereaguje na výzvu, tak krátko potom telefón kontaktujte záchranné zložky.

„Ak Pixel zaznamená kolíziu vozidla, spustí sa alarm a Pixel sa opýta, či potrebujete pomoc. Ak neodpoviete, Pixel sa potom vo vašom mene pokúsi kontaktovať personál núdzovej pomoci,“ popisuje funkciu portál.

Mishaal v rámci Twitteru ďalej vysvetľuje, že ak Google sprístupni funkciu pre ďalšie modely telefónov, tak väčšina výrobcov telefónov bude môcť funkciu do svojich zariadení obratom implementovať.

„Väčšina Android telefónov má základný hardvér na podporu detekcie autonehody, tzn. mikrofón s akcelerometrom,“ hovorí Mishaal.

Aplikácie okrem iného dokáže upozorniť používateľov aj na blížiace sa katastrofy, akými sú napríklad hurikán, či požiare. Záverom ale musíme uviesť, že nateraz nepoznáme bližšie podrobnosti ohľadne dostupnosti funkcie detekcie dopravných nehôd pre ďalšie Android zariadenia. Mishaal sa však domnieva, že Google by mohol funkciu pre ostatných používateľov telefónov s Androidom sprístupniť už v blízkej budúcnosti.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close