Fotoaparátu umiestneného pod displejom sa tak skoro nedočkáme, tvrdí generálny manažér spoločnosti Redmi
Od sériovej výroby takéhoto technického riešenie sme ešte na míle ďaleko. V implementovaní je viacero prekážok
Výrobcovia smartfónov sa každoročne predbiehajú v tom, kto v danom roku prinesie najmodernejšie a najpokrokovejšie inovácie. Jednou z najväčších inovácií minulého roku bol skener odtlačkov prstov zabudovaný v displeji, ktorý sa stal vo svete Android smartfónov akýmsi štandardom. Mnoho technologických nadšencov a vizionárov pre rok 2020 predpovedalo viaceré technologické novinky, medzi ktorými sa nachádzal aj fotoaparát umiestnený pod displejom, ktorý by sa v prípade spustenia fotoaparátu „sprehľadnil“. Najnovšie správy od samotného generálneho manažéra spoločnosti Redmi však túto víziu úplne oddaľujú.
Lu Weibing a jeho malá anketa na sociálnej sieti
Generálny manažér spoločnosti Redmi len nedávno na sociálnej sieti Weibo zverejnil anketu, v ktorej si mohli používatelia vybrať tému, o ktorej sa chceli dozvedieť niečo viac. Do ankety sa zapojili desiatky tisíc používateľov, ktorí jasne zvolili svojho favorita – spomínanú technológiu so zabudovaným fotoaparátom priamo pod displejom.
Ako ďalej informuje portál Gizmochina, Lu Weibing na svojom profile v pomerne krátkom čase zverejnil bližšie detaily a technologické prekážky týkajúce sa spomínanej technológie. Podľa slov generálneho manažéra populárnej čínskej značky, sme od implementácie v praxi a následnej masovej výroby ešte pomerne ďaleko. Najväčšou prekážkou je aktuálne hustota pixelov v displeji (PPI) a ich priepustnosť svetla do útrob fotoaparátu. Moderné smartfóny s hustotou 400 PPI neprepúšťajú takmer žiadne svetlo, ktoré by bolo potrebné pre vytvorenie aspoň ako takej fotografie. Pomerne jednoduchým riešením by bola oblasť s menším PPI v okolí fotoaparátu, no rozdiel medzi dvomi typmi displeja by bol naozaj výrazne viditeľný a použitie tejto technológie určite nestojí za to.
Efektívne riešenie zatiaľ neexistuje
Pri súčasných technických možnostiach je podľa Lu Weibinga nemožné nájsť efektívne riešenie, ktoré by zároveň zohľadňovalo zobrazovacie schopnosti displeja, pričom by zároveň zohľadňovalo aj požiadavky fotoaparátu.
Nad podobnou technológiou si už lámu hlavu viacerí ázijskí výrobcovia. V minulosti do tejto témy „zabrdol“ juhokórejský Samsung, no čiastočnými prototypmi disponujú aj spoločnosti ako Xiaomi, či OPPO.
Komentáre