SpravodajstvoTechnológie

Fiatové peniaze, by mohli byť čoskoro nahradenými digitálnymi menami. Štúdia odhaľuje, kedy sa tak môže stať

„Účasť na veku digitálnych aktív nie je možná, je nevyhnutná,“ uzatvára správa.   

Digitálne meny sú čoraz populárnejšími a podľa všetkého majú svetlú budúcnosť. Naznačuje to aj jeden z najnovších prieskumov spoločnosti Deloitte, ktorý hovorí, že banky sa majú pripraviť na jednu z najväčších transformácií vo finančnom sektore za posledné desaťročia.

Vstupujem do novej etapy digitálnej éry peňazí

Deloitte v publikovanej štúdii, na ktorú upozorňuje portál Futurism.com  píše, že digitálne aktíva budú čoraz častejšími a bežnejšími pričom by mohli v dohľadnej budúcnosti nahradiť fiatové meny a to už v období piatich, až desiatich rokov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Globálny prieskum blockchainu spoločnosti Deloitte do roku 2021 potvrdzuje, že banky by mali prijať svoju nevyhnutnú digitálnu budúcnosť,“ uvádza sa v správe. „V seizmickom presune finanční lídri stále viac vnímajú digitálne aktíva ako budúcnosť.“

Publikovaný prieskum odhaľuje, že 76% respondentov verí, že digitálne aktíva budú v priebehu 5 až 10 rokov silnou alternatívou k existujúcim menám, alebo ich priamo nahradia.

Z analýzy vplýva, že digitálne meny budú v roli spoločností, ako aj v roli života bežných ľudí, zohrávať čoraz dôležitejšiu úlohu, myslia si experti. Pôjde napríklad o nové spôsoby platieb, ktoré sú rýchlejšími a priamočiarejšími, o spôsob diverzifikácie investícií, vyzdvihujú ale i vyššiu úroveň decentralizácie a podobne.

„Účasť na veku digitálnych aktív nie je možná, je nevyhnutná,“ uzatvára správa.

Aký je váš postoj k digitálnemu zlatu? Ide podľa vás len o aktuálny bum, či skôr si myslíte, že ide o stále silnejúci trend, z ktorého sa postupne stane mainstream? Dajte nám vedieť váš názor nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close