Facebook zhromažďuje našu históriu hovorov a správ aj niekoľko rokov. Užívatelia sa búria!

Facebook
Zdroj: Vosveteit.sk

Sociálna sieť Facebook zhromažďuje naše záznamy o hovoroch a správ až niekoľko rokov. Niektorí používatelia na svojom Twitter účte so znepokojením napísali statusy, že si našli vo svojich smartfónoch históriu, v ktorej sa ukrývali všetky hovory a sms za niekoľko mesiacov až rokov. Dátový súbor Facebooku tak obsahuje rôzne citlivé informácie, a aj tu sa ukazuje, že o nás má Facebook množstvo informácií.

Používatelia sa na Twitteri sťažujú, že ich vymazaný Facebook súbor obsahuje celú históriu a hovorov. Tieto sťažnosti sa pritom objavili až od niekoľkých používateľov, ktorí sa rozhodli od Facebooku odísť potom, ako sa objavili pochybnosti o vôbec nejakej ochrane osobných údajov a o možnosti manipulácie ľudí na Facebooku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Facebook si od nás pýta povolenie už pri inštalovaní aplikácie

Na druhej strane, Facebook sa môže ohradiť tým, že pri inštalovaní aplikácie Facebook, systém Android žiada povolenie o prístup ku hovorom či sms správam. Facebook na základe týchto dostupných informácií totiž údajne dokáže lepšie rozlišovať medzi súkromnými a firemnými kontaktmi a tieto informácie pomáhajú pre lepší algoritmus. Dnes bežný smrteľník nedokáže povedať, k čomu všetkému Facebook naše údaje o hovoroch a správach využíva, zdá sa však, že tieto informácie pomáhajú aj k napríklad zobrazovaniu navrhovaných priateľov na Facebooku.

Téma Facebooku je dnes veľmi horúca a celý svet sleduje, ako na nedávne udalosti Facebook zareaguje. Sociálnu sieť totiž k dnešnému dňu opustilo už množstvo osobností, ktoré zároveň svojich fanúšikov žiadali, aby urobili to isté. Faktom však aj naďalej zostáva, že stále vieme prispieť k tomu, aké dáta Facebooku chceme poskytnúť, aké príspevky, fotografie a video na Facebook nahrajeme.

Zdroj: TheVerge.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre