Spravodajstvo

Facebook umožní označovať ľudí, ktorí sú odborníkmi v téme, ku ktorej sa vyjadrujú

Facebook chce dopomôcť používateľom rozpoznať názory s vyššou úrovňou odbornosti.

Sociálna sieť najnovšie predstavuje zaujímavú funkciu, ktorá sa volá „Skupinoví Experti“. Ide o funkciu, ktorá dokáže vyselektovať ľudí, ktorí sú v oblasti, ku ktorej sa vyjadrujú, experti.

Sociálna sieť umožní týchto používateľov označovať špeciálnym odznakom, hneď vedľa mena, ktorý by mal ostatným používateľom jasne naznačiť, že ide o expertov na danú tému, ku ktorej sa vyjadrujú. Na tému upozorňuje portál TheVerge.com.

Expertov nebude určovať Facebook, ale správcovia skupín

Sociálna sieť nebude však využívať na pridelenie tohto typu odznaku žiaden chytrý algoritmus. Prideľovanie odznakov budú mať v rukách administrátori skupín, ktorí budú môcť tieto odznaky prideliť. Následne bude na používateľovi, či ho prijme, alebo nie. Nižšie sa môžete pozrieť, ako tento odznak bude vyzerať.

Facebook_skupinovy expert
Zdroj: Facebook

Na druhej strane treba dodať, že sociálna sieť ponúkne správcom skupín nástroj, ktorý im pomôže ľahšie identifikovať potenciálnych expertov na danú tému.

„Začíname testovať schopnosť správcov rozpoznať týchto dôveryhodných a dobre informovaných členov ako skupinových expertov. Od fitnes trénerov cez vysoko kvalifikovaných remeselníkov až po ľudí, ktorí sa o téme učia už roky, správcovia budú môcť určiť odborníkov v skupine, ktorí zodpovedajú účelu a kultúre ich skupiny.“ píše sociálna sieť v publikovanej správe.

Facebook_Expert
Zdroj: Facebook

Okrem iného táto taktika bude fungovať aj ako motor rastu počtu členov pre skupiny, pretože noví odborníci budú môcť pozvať sledovateľov, ktorí nedávno interagovali s ich hlavnou stránkou, aby sa tiež pridali k skupine.

„Veríme, že odborníci na skupiny budú podporovať správcov pri podpore kvalitných konverzácií a uľahčovať objavovanie hodnotného obsahu, čo v konečnom dôsledku prinesie členom zmysluplnejšie prostredie.“ dodáva v závere sociálna sieť.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close