Spravodajstvo

Facebook sprístupnil funkciu overených profilov pre používateľov. Pýta za to peniaze

Facebook a Instagram sprístupňuje pre používateľ funkciu overeného profilu, ktorá je spoplatnená sumou 11,99$, resp. 14,99$.

Facebook bol odjakživa zadarmo, no síce nie doslovne. Za sociálnu sieť platíme našimi dátami a tým, že nám servíruje reklamu. No zdá sa, že Meta prišla s nápadom, ako by mohla zarobiť ďalšie peniaze.

Portál TheVerge.com najnovšie upozorňuje, že Meta začala s testovaním overených profilov na Instagrame a Facebooku, ktoré stoja 11,99$, resp. 14,99$. Ide o obdobnú službu ako nájdeme na sociálnej sieti Twitter.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Facebook a Instagram sprístupňujú funkciu overených profilov pre používateľov

Mark Zuckerberg na sociálnej sieti Instagram oznámil, že používatelia s overeným profilom budú mať vedľa mena odznak. No tam to nekončí. Budú ešte lepšie viditeľní čo dostanú prioritnú zákaznícku a podporu, vysvetľuje šéf spoločnosti Meta.

Túto funkciu Facebook sprístupnil nateraz pre používateľov v Austrálii a na Novom Zélande. Zuckerberg doplnil, že funkcia overeného profilu bude „čoskoro“ uvoľnená aj pre ľudí v ďalších regiónoch. No bližšie podrobnosti nezdieľal.

„Tento týždeň začíname uvádzať na trh Meta Verified – predplatiteľskú službu, ktorá vám umožní overiť váš účet pomocou vládneho preukazu totožnosti, získať modrý odznak, dodatočnú ochranu proti odcudzeniu identity pred účtami, ktoré sa vydávajú za vás, a priamy prístup k zákazníckej podpore. “, píše Zuckerberg. „Táto nová funkcia je o zvýšení autenticity a bezpečnosti našich služieb.“, prízvukuje šéf spoločnosti.

Táto novinka je dostupná pre ľudí, ktorí majú aspoň 18 rokov. Rovnako musia spoločnosti odoslať občiansky preukaz alebo iný oficiálny dokument, ktorým preukážu svoju identitu. Overiť si svoj účet môžu len osoby, ktoré vykazujú aktivitu, hovorí spoločnosť.

Spolu s výhodami vyššie používatelia získajú aj exkluzívne nálepky pre príbehy a rovnako dostanú aj digitálnu menu, ktorou môžu oceniť tvorcov obsahu. Sociálna sieť rovnako sľubuje aj lepšiu viditeľnosť a dosahy príspevkov. Ak by ste čakali, že potom ako začnete sociálnej sieti platiť mesačné poplatky, tak prestane o vás zbierať dáta alebo vám zobrazovať reklamu, tak na to zabudnite. O týchto veciach nepadlo ani jedno slovo.

„Z dlhodobého hľadiska chceme vytvoriť ponuku predplatného, ktorá bude hodnotná pre každého, vrátane tvorcov, firiem a našej komunity ako celku,“ píše Meta v blogovom príspevku. „V rámci tejto vízie rozvíjame význam overeného odznaku, aby sme mohli rozšíriť prístup k overeniu a viac ľudí môže dôverovať účtom, s ktorými komunikujú, že sú autentické.“

Záverom treba ale prízvukovať, že funkcia je zatiaľ vo fáze testovania.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close